Antradienį prasidėjo FIBA Europos taurės (EuroCup) vyrų krepšinio turnyro varžybos, kuriose keturiose grupėse rungtyniauja šešiolika komandų.

Pergalingai A grupės turnyrą pradėjo abu klubai kuriuose rungtyniauja lietuviai: Rolando Alijevo Samaros CSK VVS (Rusija) klubas namuose 94:82 (22:27, 24:24, 22:19, 26:12) nugalėjo "Lappeenranta" (Suomija) ekipą, o Tartu "Rock" (Estija) komanda, kurioje nežaidė Kęstutis Šeštokas, svečiuose pateikė staigmeną, 69:58 (16:13, 15:9, 25:10, 13:26) įveikdama Salonikų PAOK (Graikija) krepšininkus.

R. Alijevas per 21 minutę pelnė 8 taškus (dvitaškiai 3/4, baudos 2/3), po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei blokavo varžovo metimą.

Pergalę pirmosiose D grupės rungtynėse antradienį iškovojo ir du lietuvius savo gretose turintis Rygos "Barons" (Latvija) klubas, išvykoje 73:69 (24:14, 11:24, 23:17, 15:14) palaužęs Rostovo "Lokomotiv" (Rusija) penketuko pasipriešinimą.

Giedrius Gustas nugalėtojams per 31 minutę pelnė 14 taškų (dvitaškiai 4/8, tritaškiai 2/3), sugriebė 3 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o 33 minutes aikštelėje praleidusio Dainiaus Adomaičio sąskaitoje 11 taškų (dvitaškiai 1/2, tritaškiai 3/5) ir 7 po krepšiais atkovoti kamuoliai.

Kitos D grupės rungtynės tarp Južno "Chimik" (Ukraina) ir Šolė "Basket" (Prancūzija) ekipų bus žaidžiamos trečiadienį.

Nepasisekė Rolando Jaručio ir Martyno Andriukaičio Čerkasų "Čerkasski mavpy" (Ukraina) komandai, kuri B grupės susitikimą namuose 72:101 (11:24, 18:28, 18:31, 25:18) pralaimėjo Permės "Ural-Great" (Rusija) krepšininkams.

Abu lietuviai šeimininkams pelnė po 5 taškus.

R. Jarutis per 17 minučių prametė visus 4 dvitaškius, pataikė 1 tritaškį iš 5, realizavo abu baudų metimus ir atkovojo 2 kamuolius, o 29 minutes žaidęs M. Andriukaitis prametė tritaškį, pataikė 2 dvitaškius iš 4 ir 1 baudos metimą iš 3 bei po krepšiais atkovojo 4 kamuolius.

Kitose B grupės rungtynėse Monso-Heno "Dexia" (Belgija) komanda svečiuose 81:78 įveikė Bandirmos "Banvit" (Turkija) ekipą.