REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos policija prieš ilgojo savaitgalio pradžią pristatė planus, kaip bus siekiama užtikrinti karantino ribojimų laikymąsi. Anot pareigūnų, bus tikrinami ne tik automobiliais keliaujantys žmonės, bet ir tie, kurie pasirinks tarpmiestinius traukinius. Dėmesio sulaukti gali ir prekybos vietos bei nelegaliai į kurortus patekę asmenys.

Lietuvos policija prieš ilgojo savaitgalio pradžią pristatė planus, kaip bus siekiama užtikrinti karantino ribojimų laikymąsi. Anot pareigūnų, bus tikrinami ne tik automobiliais keliaujantys žmonės, bet ir tie, kurie pasirinks tarpmiestinius traukinius. Dėmesio sulaukti gali ir prekybos vietos bei nelegaliai į kurortus patekę asmenys.

REKLAMA

Apie planuojamas patikras švenčių metu ir pasikeitusią pareigūnų tikrinimo taktiką penktadienį buvo pristatyta spaudos konferencijoje.

Policija keičia taktiką

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas teigė, kad policija pasimokė iš savo klaidų ir kontrolės punktuose taikys kiek kitokią taktiką.

„Postų vyresnieji vertins situaciją postuose ir pamatę, kad kaupiasi eilė. Tai yra matoma, kad žmonėms tenka laukti ilgiau nei 30 minučių, tiesiog patikra bus vykdoma greičiau. Galbūt kažkoks procentas automobilių, kurie nekels jokio įtarimo bus praleidžiami neįvykdžius jų patikros. Bus pasirinktinai tikrinamas transportas.

REKLAMA
REKLAMA

Tikrai didžiulis prašymas keliausiantiems ir turintiems tam teisinį pagrindą žmonėms, su savimi turėti reikiamus dokumentus. Jeigu keliauja, kur turi nekilnojamojo turto, reikia turėti registro išrašą, užtenka turėti dokumento nuotrauką telefone“, – pasakoja A. Paulauskas.

REKLAMA

Pareigūnai tikrins ir kurortus: žmonės turės pagrįsti buvimo priežastį

Pareigūnas atkreipia dėmesį ir į tai, kad net ir prasmukę pro kontrolės punktus asmenys gali sulaukti policijos pareigūnų dėmesio.

„Prieš ilguosius savaitgalius didžiausias srautas yra iš didmiesčių. Vis tiek žmonės stengiasi patekti į tas kurortines vietas. Kalbant apie kurortinius miestelius yra visai kita tendencija. Stebimas srautas, kuris bando patekti į tas kurortines vietas

Mūsų pareigūnai kurortiniuose miesteliuose, dažnu atveju lankytinose vietose, tiesiog vietoje pamatę, kad žmonės atvyko, prisistato, prieina ir paprašo pagrįsti, kodėl jie čia yra, kokiu pagrindu atvyko iš kokios savivaldybės ir įvertina ar jie čia yra teisėtai.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakomybė yra numatyta už keliavimą tarp savivaldybių ir nėra būtina sulaikyti žmogų, kažkur ant sienos savivaldybių, „ant ribos“. Jei  žmogus yra kitoje savivaldybėje sulaikomas ir identifikuojama, kad jis neteisėtai prieš kelias dienas ar tą pačią dieną kirto savivaldybės ribą ir pateko į kitą savivaldybę, tai yra traktuojama kaip pažeidimas“, – teigia A. Paulauskas.

Anot generalinio komisaro pavaduotojo, patruliai, ypač šventinį savaitgalį, nevengs apsilankyti ir prekybos vietose, siekdami užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi.

A. Paulauskas sako, kad pareigūnai matydami, kad prekybos centras pats užtikrina, kad klientai dėvi kaukes bei laikosi atstumų, policininkų vizito parduotuvėje gali ir nesulaukti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš tiesų orientuojamės į proaktyvią veiklą ir ne tik reaguojame į pranešimus, bet ir stebime situaciją. Geriausiai iliustruoja tai, kaip prekybos centrai, parduotuvės, organizuoja patekimą į prekybos centrus.

Jeigu matoma, kad stovi apsaugos darbuotojas ar kitas administracijos darbuotojas, kuris akivaizdžiai matosi riboja patekimą, tikrina ar įeinantys dėvi kaukes ir panašiai, policijai jau nebereikia kištis.

Bet ten, kur matome, kad patekimas yra visiškai nekontroliuojamas ir laisvas ir niekas nežiūri ar užeinantys pirkėjai dėvi kaukes, tuomet jau policija užeina į vidų ir pasižiūri ar prekybos vietoje yra viskas tvarkoje“, – atvirauja A. Paulauskas.

REKLAMA

Patikros vyksta ir traukiniuose

Ketvirtadienį spaudos konferencijos metu traukinių kontrolės priemonę pristatė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato viršininkas Donaldas Dubaka. Jo manymu Velykų savaitgalis pasižymės dideliais gyventojų srautais.

Keleiviams, neturintiems reikiamų dokumentų gali būti skiriama administracinė teisena, vertinamos aplinkybės. Jeigu pasitvirtins pažeidimas – bus taikytos administracinio poveikio priemonės, o jei ne – teisena nutraukiama. Pasak D. Dubakos, kiekvienas atvejis bus vertinamas atskirai.

Tv3.lt primena, jog nuo 2021 m. kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 val. Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių.  

REKLAMA

Judėjimas leidžiamas tik tarp besiribojančių Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių.

Išimtys taikomos kai asmenys vyksta į savivaldybę, kurioje gyvena; kai į kitą savivaldybę vyksta dėl artimųjų giminaičių mirties. Taip pat judėjimas neribojamas, kuomet asmuo tarp savivaldybių juda darbo reikalais, dėl sveikatos priežiūros paslaugų arba keliauja į tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų.

Keliauti leidžiama ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. Ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų