REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pareigūnų profsąjungos teigia, kad darbas teisėsaugoje tampa vis mažiau patrauklus, o sistemą kasmet palieka tūkstančiai žmonių.Skaičiuojama, kad policija per ateinančius penkerius metus gali netekti daugiau kaip 60-ies procentų pareigūnų, kurie išeis dirbti į kitas sritis. Nors sutinkama, kad sistemai reikia kardinalių pokyčių, tą galintys padaryti realūs sprendimai nugula politikų stalčiuose.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaruosius porą metų policijos pajėgos sparčiai mažėja. Šimtai pareigūnų, sulaukusių pensinio amžiaus išeina iš darbo. Vien 2011-iais policijos tarnybą paliko per tūkstantį policininkų.

REKLAMA

Dauguma jų randa darbą privačiose struktūrose, kur geresnis atlyginimas, socialinės garantijos. Policijos vadovai sako, kad pareigūnų trūkumas jau jaučiamas, ypač mažesniuose miesteliuose, kur nuovadose dirba iki ketvirtadalio mažiau pareigūnų nei reikėtų.

Tačiau čia tik ledkalnio viršūnė. Skaičiuojama, kad per ateinančius penkerius metus pensinio amžiaus sulauks daugiau kaip du trečdaliai policininkų, jiems palikus sistemą kiltų grėsmių tinkamai užtikrinti žmonių saugumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau yra pirminiai požymiai, nes pajėgos iš mažų miestelių traukiasi į miestų centrus, į daugiau reprezentatyvias vietas, todėl, kad nėra fizinių pajėgumų, nėra žmonių“, – sako Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas.

Anot pareigūnų profesinės sąjungos atstovų, per krizę finansavimas vidaus reikalų sistemai ir kitoms statutinėms įstaigoms mažėjo daugiau nei 200-ais milijonų litų. Dalį pinigų pasiglemžė ir „Snoro“ bankrotas.

Iki šiol pareigūnams nesugrąžintas per 7-erius metus nesumokėtas darbo užmokestis. Įstatymų projektai, kuriais numatyta spręsti socialines pareigūnų garantijas, politikų stalčiuose įstrigo, buvo sustabdytos visos reformos programos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visa tai esą mažina pareigūno profesijos patrauklumą. Šiuo metu Seime darbo grupė svarsto policijos įstatymo projektą dėl sistemos tobulinimo.

„Įgyvendinus to įstatymo nuostatas tiek tarp dirbančių pareigūnų, tiek tarp tų, kuriuos norėtumėm prisikviesti, t. y., jaunimo, padarytumėm taip, kad pareigūnas tikrai brangintų savo darbo vietą, būtų sąžiningas, jam nekiltų pagundų imti kyšius, daryti kitokias nusikalstamas veikas, kuris matytų perspektyvą“, – tvirtina policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

Vidaus reikalų ministras sutinka, kad problemos teisėsaugoje turi būti sprendžiamos kuo greičiau, tačiau nemano, kad šios kadencijos Seimas suspės patobulinti policijos įstatymą.

Jevgenijus Bardauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų