• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po to, kai šalį užklupo sunkmetis, daugumos naujai susikūrusių grupių ir atlikėjų likimas pakibo ant plauko. Dėl sumažėjusių koncertų kai kurias muzikinio pasaulio žvaigždutes likimo valiai paliko vadybininkai. Pirmuosius žingsnius scenoje žengiantiems atlikėjams nelengvu muzikiniu keliu teko išmokti eiti patiems.

REKLAMA
REKLAMA

Panašioje padėtyje atsidūrė merginų grupė „Pikų panos“. Jų prodiuseriai merginas paliko likimo valiai, uždraudė naudoti grupės dainas bei pavadinimą. Ką beliko daryti? Nuolankiai pasitraukti arba pradėti kelią į muzikinį olimpą nuo pradžių. Trijulė susirado naujus prodiuserius, pasivadino „Mėtomis“ ir nutarė tęsti savo muzikinę veiklą.

REKLAMA

„Buvę mūsų prodiuseriai tiesiog neturėjo laiko ir noro su mumis užsiimti. Todėl sustabdė kūrybinę veiklą, uždraudė naudotis buvusiu grupės pavadinimu, atlikti „Pikų panų“ dainas“, – pasakoja į naują grupę „Mėtos“ susibūrusios trijulės narė Simona Šermukšnytė.

Jos bendražygė Inga Markelytė apgailestauja, jog jaunoms grupėms šiuo metu įsitvirtinti nėra taip paprasta. Tačiau, prisipažįsta, scenos senbuviai jau po truputėlį traukiasi nuo pjedestalo, kuria šeimas, augina vaikus. Rinka laukia naujų veidų.

REKLAMA
REKLAMA

Vadybininkų likimo valiai paliktos merginos įsitikinusios, kad turėti tvirtą užnugarį jauniems atlikėjams - būtina. Buvusi „mokinukė“ Simona, ilgus metus dirbusi su vadove Laima Lapkauskaite ir žavėjusis jos meistriškumu, mano, jog atlikėjas neturėtų krimsti dar ir vadybininko duonos.

„Šių pareigų nereikėtų painioti. Jei esi dainininkas, tavo pareiga yra dainuoti. Vadybininko, – rūpintis koncertais. Kiekvienam reikia daryti tai, ką jis išmano geriausiai“, – sako S. Šermukšnytė.

Jai pritarė ir bendražygė Inga. Anot jos, nauja grupė, geros dainos bei geri vadybininkai gali užtikrinti populiarumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad kaip „Mėtos“ pasieksime daugiau, nei kaip „Pikų panos“. Pirmiausia dėl to, kad dabar turime gerus vadybininkus, kurie nori ir gali su mums dirbti. Nes tam reikia skirti labai daug laiko“, – įsitikinusi I. Markelytė.

Šiemet diplomuota muzikos vadybininke tapusiai dainininkei Tajai per ilgametę muzikos karjerą taip pat teko sutikti visokio plauko vadybininkų bei prodiuserių. Tačiau, kaip pati Taja sako, sėkmė priklauso ir nuo atlikėjo charizmos, atliekamų dainų – ne tik nuo vadybininkų apsukrumo.

„Kaip vadybininkai parduotuvėse „prastumia“ prekes, taip ir muzikos rinkoje reikia rūpintis naujų atlikėjų populiarinimu. Įsivaizduojate, kaip vadybininkams yra sunku sudominti auditoriją nauja grupe? Ypač tokia, kuri atlieka ne koverius, o savo kūrybos dainas?“ – sakė dainininkė.

Tiesa, ji pastebi, kad kai atlikėjas ar grupė būna „ant bangos“, nereikia jokių vadybininkų.

Lieka pačiam pakelti ragelį, susitarti dėl honoraro ir koncerto datos. Tačiau jei nesiseka, tenka „išsukinėti“ atlikėją, štai tada ir atsiskleidžia tikrieji vadybos įgūdžiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų