REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kirgizijoje gydytojas J. Nazaralijevas sukūrė unikalią veiksmingą priklausomybės nuo narkotikų atsikratymo sistemą. Vis dėlto Vakaruose ji yra nesuvokiama, nes paremta dirbtine koma ir kankinimais.

Kirgizijoje gydytojas J. Nazaralijevas sukūrė unikalią veiksmingą priklausomybės nuo narkotikų atsikratymo sistemą. Vis dėlto Vakaruose ji yra nesuvokiama, nes paremta dirbtine koma ir kankinimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kankinimų klinika

„Nazaralijevo medicininis centras“ Kirgizijoje laikomas vienu iš žiauriausių narkologinių klinikų visame pasaulyje. Įstaigos įkūrėjo Jenišbeko Nazaralijevo naudojama gydymo metodika – itin prieštaringa ir sukelinati daugybę diskusijų. Priklausomybės nuo narkotikų terapija trunka apie 35-45 dienas, o nuo priklausomybės nuo alkoholių gydytojas priverčia atsisakyti vos per 7-14 dienas. Visa tai kainuoja iki 15 tūkstančių eurų. Nors gydytojas gali pasigirti sėkme net 50 proc. atvejų, pats gydymo procesas labiau primena kankinimus.

REKLAMA

Pasakojama, kad klinikoje dar niekas nemirė. Vis dėlto Vakarų ekspertai, dirbantys su narkotinėmis ir alkoholinėmis priklausomybėmis, į J. Nazaralijevo gydymo metodiką žiūri su abejonėmis ir nerimu. Tačiau klinikos populiarumui ir komercinei sėkmei tai netrukdo. 52 metų gydytojo duomenimis, nuo klinikos įkūrimo 1991 metais terapiją sėkmingai perėjo jau 8 tūkstančiai narkomanų ir alkoholikų.

Į laisvę – per komą

Kontroversiškosios J. Nazaralijevo metodikos pagrindas – sukeliama koma, vadinamasis „maindkraftingas“, ir streso terapija. Tuo tarpu Vakaruose narkomanų gydymas remiasi medikamentais, tokiais kaip metadonas. „Metadono naudojimas bet kokiu atveju yra geriau nei vagystės ar žmogžudystės, įvykydtos dėl narkotikų dozės, tačiau daugelis pamiršta, kad metadonas – taip pat narkotikas, todėl priklausomybė išlieka“, – aiškina J. Nazaralijevas. Jis tikina, kad tai galima pakeisti su kitokio pobūdžio kompleksine sistema, kurią jis ir sukūrė.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausias medikamentų koktelio, kuriuo gydytojas pacientus įveda į dirbtinės komos būseną, ingridientas – atropinas. Didelė šios medžiagos koncentracija blokuoja dalį nervinės sistemos – parasimpatinę nervų sistemą. Tokiu būdu per tam tikrą laikotarpį pacientas sugeba įveikti abstinencijos kančias – nerimą, depresiją ir baimę. Ši procedūra smegenis perkelia į žemiausią pasąmonės lygmenį, paskutinį prieš mirtį.

Deginami švirkštai

Po šios procedūros gydymas tęsiamas su specialiomis psichotechnikos priemonėmis, kuri veikia pasąmonę, jau atpratintą nuo narkotikų. Tai ir yra vadinama „maindkraftingu“, kuris turi išvyti heroiną iš galvos, taip pat kaip dirbtinės komos terapija narkotiką išvijo iš kūno. Tai pasiekiama, vykdant organizmo hyperventiliaciją – kvepavimo pratimai, itin aukštos temperatūros pirtis, maudymasis labai šaltame ežere. Prie to pridedama ir streso terapija – hipnozės seansai ir žodinės atakos, primenančios savotiškus burtažodžius. Galiausiai, įvykdoma savotiška simbolinė ceremonija, kurios metu pats pacientas sudegina švirkštą ir kitus narkomanų padargus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų