REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
669
Lašelinė  (nuotr. 123rf.com)

Šiuo metu laiku ir šiaip visi imamės kokių nors priemonių, kad tik nesusirgtume kokiais nors virusais ar peršalimu. Tačiau plintant koronavirusui dar svarbiau savo organizmo vidinę apsaugos sistemą palaikyti geriausios būklės.

669

Šiuo metu laiku ir šiaip visi imamės kokių nors priemonių, kad tik nesusirgtume kokiais nors virusais ar peršalimu. Tačiau plintant koronavirusui dar svarbiau savo organizmo vidinę apsaugos sistemą palaikyti geriausios būklės.

REKLAMA

Nenuostabu, kad sveikas maistas, kokybiškas miegas ir reguliarus rankų plovimas gali padėti organizmui atbaidyti infekcijas, bet gal yra ir kitų būdų, kaip sustiprinti organizmo gynybą? Kaip veikia mūsų imuninė sistema ir kaip ją stiprinti pasakojama mirror.co.uk.

Kas yra imuninė sistema?

Imuninė sistema – tai ląstelių, organų, baltymų ir antikūnių tinklas, veikiantis tam, kad būtume apsaugoti nuo bakterijų, virusų ir parazitų. Ji suveikia ne tik tada, kai susergame.

JK Medicinos tyrimų taryba teigia, kad kiekvieną dieną įkvėpiame šimtą milijonų virusų, o imuninės sistemos darbas yra mus nuo jų poveikio saugoti. Imuninė sistema susideda iš dviejų dalių – tai įgimta reakcija ir įgyta reakcija.

REKLAMA
REKLAMA

Įgimta reakcija atskiria draugus nuo priešų ir tada stengiasi įsibrovėlius išvaryti iš organizmo – būtent dėl to kartais jaučiame karščiavimą ir peršalimo simptomus. Įgyta reakcija atsimena tam tikru įsibrovėlių tipus ir siunčia ląstelėms reikalingą signalą juos naikinti.

REKLAMA

Kaip užkirsti kelią bakterijų plitimui?

Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba teigia, kad geriausia apsauga nuo bakterijų yra esminė higiena – rankų plovimas karštu vandeniu su muilu arba rankų dezinfekcinis skystis. Čiaudint ar kosėjant reikėtų prisidengti servetėle arba rankove, taip pat reikia vengti liesti akis, nosį ir burną rankomis, jei prieš tai jų nenusiplovėte.

Ar padeda kaukės?

Išplitus koronavirusui kaukių pardavimai pakilo 800% – gali būti, kad masinio susibūrimo vietose, pavyzdžiui, traukinių stotyse ar oro uostuose, jau matėte jas dėvinčių žmonių. Tačiau nėra jokių rimtų įrodymų, kad kaukės užkerta kelią viruso dalelėms patekti į burną ir nosį. Jos gali padėti neužsikrėsti patiems nuo savęs, rankomis palietus burną ar nosį.

REKLAMA
REKLAMA

Ar padeda maisto papildai?

Daugelio nereceptinių priemonių aprašymuose teigiama, kad jie gali sustiprinti imunitetą, bet tam įrodymų yra labai mažai. Jei prastai maitinatės, gali būti pravartu gerti multivitaminų, bet jei esate sveiki ir valgote sveiką maistą – daug skaidulinių produktų, vaisių, daržovių ir sveikųjų riebalų – tuomet jūsų imuninė sistema ir taip turi viską, ko reikia jos optimaliai veiklai.

Amžius yra svarbus faktorius

Deja, nuo maždaug 20 metų mūsų imuninė sistema silpnėja 2–3% per metus, būtent todėl vyresni žmonės dažniau užsikrečia infekcijomis, sako Janet Lord, imuninių ląstelių biologijos profesorė iš Birmingemo universiteto. Plaučių uždegimo ir bronchito mirtingumas vyresnių žmonių tarpe yra tris kartus didesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Negailėkite stiprių skonių Maistą gardinkite česnakais, svogūnais, imbieru, turmeriku ir kajeno pipirais. Jie turi antioksidacinių, detoksifikacinių ir antimikrobinių savybių.

2. Gerkite žaliąją arbatą Joje yra daug antioksidantų polifenolių, kurie efektyviai kovoja su infekcijomis.

3. Gerai išsimiegokite Kokybiškas nakties miegas (7–9 valandos) gali sustiprinti „T“ ląsteles, kurios kovoja su organizmo infekcijomis. Vienas tyrimas parodė, kad vos viena naktis su 4 valandų miegu organizmo natūralias ląsteles kovotojas susilpnina 70%.

4. Mažiau streso Smegenys ir imuninė sistema nuolat komunikuoja – kai patiriame stresą, smegenys gamina daugiau kortizolio ir ruošiasi sudėtingoms situacijoms. Bet tuo tarpu imuninė sistema veikia silpniau. Pabandykite imtis atsipalaidavimui skirtų užsiėmimų – jogos ar meditacijos. Taip pat ir pozityvus mąstymas gali labai padėti.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų