REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtakingos JAV verslo organizacijos ataskaitoje teigiama, kad gegužę į Europos Sąjungą (ES) įstojus dešimčiai naujų šalių, tarp jų ir Lietuvai, ES našumo prieaugiu tenusileis Jungtinėms Valstijoms, skelbia tinklalapis "EU Observer".

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas, kurį paskelbė Niujorke įsikūrusi "Conference Board", rodo, kad 0,8 proc. augantis ES našumas kyla kur kas lėčiau nei tas pats JAV rodiklis, didėjantis 2,6 proc. Tačiau būsimosiose valstybėse narėse našumo prieaugis yra dar didesnis ir per pastaruosius aštuonerius metus siekė įspūdingus 4,2 proc.

REKLAMA

Kadangi našumo augimas yra svarbiausias ekonominės sėkmės rodiklis, būsimosios valstybės narės labai padės ES siekiant Lisabonos strategijos tikslo - iki 2010 metų tapti konkurencingiausia pasaulio ekonomika.

Našumo ekspertas vienas iš tyrimo autorių Bartas van Arkas (Bart van Ark) sakė: "Našumo prieaugis išsiplėtusioje ES bus tik šiek tiek mažesnis už (atitinkamą) Jungtinių Valstijų augimo rodiklį". Pasak eksperto, ES našumo prieaugį labiausiai skatins mažesnės su darbu susijusios sąnaudos bei ir toliau, ypač gamybos sektoriuje, vyksiantis persitvarkymas.

REKLAMA
REKLAMA

Bendra prasme ataskaitos autoriai pateikia optimistiškus vertinimus, suteikiančius daugiau vilčių dėl stringančio Lisabonos proceso. Tačiau amerikiečiai įspėja, kad ES turi dar daug nuveikti. Jungtinės Valstijos ir toliau lenkia ES tyrimų bei investicijų į šiuolaikines technologijas požiūriais, tad visada gali būti vienu žingsniu priekyje.

"Conference Board" ekonomikos tyrimų direktorius Robertas McGuckinas (Robertas Makgakinas) teigė: "Jungtinės Valstijos aplenkė Europą pagal našumo prieaugį, sėkmingai pasinaudodamos naujosiomis informacinėmis ir ryšių technologijomis. Pasinaudoti naujomis rinkos galimybėmis taip pat trukdo nevisiškai integruota ES rinka".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ataskaitos paskelbimas sutapo su Europos Parlamento diskusijomis dėl Lisabonos proceso ir ekonominės padėties. Būtent Lisabonos strategijos tikslams daugiausiai dėmesio skirta ir per neseniai vykusį ES "didžiojo trejeto" viršūnių susitikimą. Be to, šis klausimas turėtų būti svarbiausias kovą vyksiančiame ES viršūnių susitikime.Daugelis Europos Parlamento narių reiškė nepasitenkinimą tuo, kad apie Lisabonos strategiją daug kalbama, tačiau ne itin daug daroma. Tai ypač pasakytina apie valstybes nares, kurios turi įgyvendinti esmines ekonomines reformas.

REKLAMA

Kalbėdamas apie ES siekį iki 2010 metų pasivyti Jungtines Valstijas, Europos Parlamento liberalų frakcijos lyderis Grahamas Watsonas (Grehemas Votsonas) sakė: "Negalime sau leisti po penkerių metų būti toje pačioje vietoje ir galvoti, kaip leidome Europai atsilikti. Europa įstrigo su antra pavara. Amerikai didinant greitį ir į lenkimo juostą išvažiuojant Azijai, Europa atsilieka".

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų