16
Justinas Kinderis (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Plaukime nesužibėjęs Justinas Kinderis: laikas nebuvo tragiškas

Po antros rungties – 18-tas

Geriausias šalies penkiakovininkas Justinas Kinderis po dviejų pasaulio taurės finalo Vilniuje rungčių – fechtavimo ir plaukimo – bendrojoje įskaitoje užima 18-ąją vietą. Po pirmosios fechtavimo rungties jis buvo 16-as, o plaukime užėmė 26-ąją vietą.

16

„Sakyčiau, gal tik normaliai. Sako, kad namų sienos padeda, bet neišsišokau labai stipriai“, – savo pasirodymą vertino J. Kinderis.

Penkiakovininkas pabrėžė, kad nuo savo olimpinio laiko atsiliko nedaug: „Šį sezoną greičiau neplaukiau, nebuvo varžybų daug. Lyginant su olimpiada, 2 sekundėmis prasčiau, tai nėra kažko tragiško.“

Sportininkas tikino, kad dabar reikia žiūrėti į kiekvieną žingsnį atskirai ir stengtis kuo geriau pasirodyti likusiose rungtyse: „Bėgime jaučiuosi normaliai, o šaudyme reikėtų neįsijausti į žiūrovų palaikymą.“

Penktadienį 200 metrų laisvuoju stiliumi J.Kinderis įveikė per 2:08,99 min. ir uždirbo 293 taškus. Lietuvio dviejų rungčių kraitis – 501 taškas. Vos 0,01 sek. greičiau rungtį įveikė ir varžybų lyderiu buvęs rusas Aleksandras Lesunas, uždirbęs lygiai tiek pat taškų.

Geriausią laiką plaukimo rungtyje parodė du Pietų Korėjos atletai – Woongtae Junas (2:01,07) ir Jinhwa Jungas (2:01,37). Jie abu už plaukimo rungtį gavo po 308 taškus.

Bendrosios įskaitos lyderiu tapo Latvijos sportininkas Pavelas Svecovas, užėmęs ketvirtąją vietą fechtavime ir trečiąją plaukime. Jis turi 545 tašku. Į antrą vietą nukrito liko rusas A.Lesunas (537 tšk.), nuo jo tik vienu tašku atsilieka lenkas Jaroslavas Swiderskis.

Po fechtavimo rungties antrąją vietą užėmęs vengras Robertas Kasza plaukimo rungtyje nestartavo ir negavo įskaitinių taškų.

Vyrų varžybų čempioną žinosime jau penktadienį. Nuo 16:30 val. Vingio parke startuoja papildomas fechtavimo raundas. Jame varžybos vyks kopėčių principu. Paskutinę vietą po pirmosios dienos užimantis sportininkas susitinka su priešpaskutiniu dalyviu. Už kiekvieną pergalę sportininkai gaus po vieną tašką. Daugiausia paskutinę vietą užimantis dalyvis gali susirinkti 35 taškus, tačiau tam reikia įveikti visus varžovus.

Vėliau Vingio parke vyks jojimo bei lemiama, kombinuota bėgimo ir šaudymo, rungtis.

Varžybų tvarkaraštis

Birželio 23 diena, penktadienis

Vyrų varžybos 16.30 Papildomas fechtavimosi etapas (Vingio parkas) 18.00 Jojimas (Vingio parkas) 20.00 Bėgimas-šaudymas (Vingio parkas) Birželio 24 diena, šeštadienisMoterų varžybos 14.00 Plaukimas (Lazdynų baseinas, Erfurto g. 13) 16.30 Papildomas fechtavimosi etapas (Vingio parkas) 18.00 Jojimas (Vingio parkas) 20.00 Bėgimas-šaudymas (Vingio parkas)

Birželio 25 diena, sekmadienis

Mišrių estafečių varžybos 12.30 Plaukimas (Lazdynų baseinas, Erfurto g. 13) 14.00 Fechtavimasis (Lengvosios atletikos maniežas, Žemaitės g. 6) 16.30 Papildomas fechtavimosi etapas (Vingio parkas) 18.15 Jojimas (Vingio parkas) 20.00 Bėgimas-šaudymas (Vingio parkas)