132
Lietuva – Graikija  (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Lietuvos krepšinio rinktinė (4/0) įspūdinga pergale užsitikrino bilietą į pasaulio čempionato aštuntfinalį. Kazio Maksyčio auklėtiniai penktadienį antrame čempionato etape 92:67 (20:20, 19:23, 25:15, 28:9) sutriuškino graikus (2/2).

132

Mačą kiek geriau pradėjo lietuviai, kurie po I. Brazdeikio ir R. Jokubaičio taškų pirmavo taškų 9:2. Bet tada darbo ėmėsi graikų gynėjas duetas.

Thomaso Walkupo ir Giannoulio Larentzakis tempiami varžovai čia pat prisivijo lietuvius, o netrukus jau ir pirmavo 18:15. Visgi kėlinio rezultatą lietuviams dar pavyko išlyginti (20:20).

Bet antrajame kėlinyje lietuvių bėdos gynyboje stabdant graikų duetą ir toliau tęsėsi. Visas žaidimas buvo jų rankose, o lietuviai pakliuvo į duobę.

Vienu metu Graikija pirmavo 42:30. Kėlinio pabaigoje lietuviai priartėjo, bet varžovai komandos ilsėtis išėjo pirmaudami 43:39.

T. Walkupas ir G. Larentzakis buvo pelnę 30 iš 43 komandos taškų.

Bet antrajame kėlinyje lietuviai užkūrė tritaškių festivalį. Po Eimanto Bendžiaus metimo lietuviai pirmavo 74:60, o vėliau skirtumas augo.

Lietuviams pavyko supančioti pavojų kėlusį varžovų duetą ir mačo nugalėtojas jau tapo aiškus.

Lietuvos rinktinė per antrąją mačo dalį iš viso pataikė 12/16 tritaškių (63 proc.).

„Smagu dėl pergalės ir dėl to, nes viskas klojosi sklandžiai. Pirmoje rungtynių pusėje per daug galvojome ir per mažai darėme. Jie mus apstumdė, o mes į tai neatsakėme. O po didžiosios pertraukos pradėjome gintis su dideliu kontaktu, spausti kamuolį ir varžovus. Jie gal ir pavargo. Smagu, kad komanda nesugriuvo, pasikeitė ir grįžo stipresni po pertraukos“, – po mačo sakė K. Maksvytis.

Kas buvo pasakyta auklėtiniams per ilgąją pertrauką?

Buvome daug paruošė planų prieš rungtynes, bet juos ne tik ruošti reikia, o ir išpildyti aikštėje. Tą ir padarėme. Žaidėme fiziškiau, kai kur pradėjome mažiau rizikuoti. Pirmoje pusėje Th. Walkupas nubaudė už tai mus, nes norėjome, kad labiau mestų. Tad tai pakeitėme ir padidinome kontakto lygį.

Kiek smagu pagaliau po septynerių metų pertraukos atvesti rinktinę į ketvirtfinalį?

Labai smagu, nes ir esu čia tam, kad lamėtume. Lietuvoje juk tiek myli krepšinį. Tiek sirgalių, tiek žurnalistų atvažiavo ir čia į čempionatą. Tad dvigubai smagu.

Puolime vienas iš svarbiausių dalykų buvo nusimetimai žaidžiant nugarą į krepšį?

Jie pakeitė kažkiek savo gynybą dengiant mūsų aukštaūgius. Gal vėlokai sureagavo, bet už tai paskui juos nubaudėme.

Prieš mačą sakėte, kad iš graikų trenerio D. Itoudžio tikitės rungtynėse staigmenų. Tad ar jų buvo?

Tai vienas tų dalykų minėta aukštaūgių gynyba. Paskui gal ir patys jie pavargo, neatlaikė savo pačių pasiūlyto kontakto lygio.

Matėme, kaip Tadas Sedekerskis gynėsi su G. Papagianniu, o Jonas Valančiūnas likdavo po krepšiu ar šalia G.Antetokounmpo. Tokiu būdu bandėte išvengti prastesnės Jono gynybos žaidžiant du prieš du?

Mūsų gynyba prieš tokią du prieš du žaidimo komandą veikė labai gerai. Ji gerai veikė ir su Jonu, kuri yra skirtinga, ir su Donatu Motiejūnu, kuri yra šiek tiek agresyvesnė. Taip, kad kai gynėmės su tokia agresija ir energija, tai viskas veikė gerai.

Kokios tos emocijos buvo po pergalės?

Geros, nes senokai tokių nėra buvę. Smagu būti aštuonete. Smagu girdėti „Trys milijonus“, smagu girdėti emocijas rūbinėje. Seniai to nebuvo.

Pirmą kartą į pertrauką išėjote atsilikdami. Reikėjo kažkokios griežtesnės kalbos?

Ne, darėme viską įprastai. Grįžome prie savo šaknų ir pasirengėme antrai rungtynių pusei, padarėme kažkokias nedideles korekcijas, geriau viską išpildėme ir labiau mušėmės aikštėje.

Teisingas įspūdis susidarė, kad I.Brazdeikis nebeturi tiek problemų su sprendimų priėmimu?

Po keleto rungtynių jis lyderiavo pagal rezultatyvius perdavimus. Šiandien turėjo idealias rungtynes, viską susimetė. Kažkiek jis jau priprato, metai Eurolygoje duoda savo.

Kaip, jūsų akimis, sekasi R. Jokubaičiui ir ar buvo neramu, kaip jis atlaikys dvikovą su Th.Walkupu?

Reikia pagirti abu mūsų įžaidėjus. Jie padarė po vieną klaidą prie gaana agresyvios gynybos. Rokas kažkiek pirmoje pusėje buvo išmuštas agresyvios gynybos, bet antroje mačo pusėje žaidė beveik idealiai ir smagu jį tokį matyti.

Ar teisėjavimo lygis pakilo lyginant su Europos čempionatu?

Nekrenta į akis kaip pernai. Šiandien ir mes patys per daug emocijų skyrėme teisėjams. Apie tai kalbėjome ir rūbinėje.

Šiandien daug jėgų išnaudota. Ryt laukia poilsis ar treniruotė?

Turėsime atsistatymo treniruotę, bet be kažkokių bėgimų.

Iki šiol J.Valančiūno „plius-minus“ rodiklis nebūdavo tarp geriausių komandoje, šiandien pagal šį rodiklį jis geriausias.  Kuo šiandien skyrėsi Jono žaidimas?

Gavo daugiau minučių ir įėjo į formą. Šiandien jis atidirbo savo minutes, o ne atvaikščiojo. Tad smagu matyti jį tokiame gerame ritme. Jonas antroje mačo pusėje labai gerai reagavo į dvigubinimą ir nusimetinėjo tinkamai kamuolį. Artėja lemiamos kovos ir tikiuosi, kad ir toliau taip jis žais

Ar jau dairotės kažkiek į poencialius varžovus ketvirtfinalyje?

Žiūrime, ten labai įdomu. Visi dabar turi po vieną pergalę, tad viena akimi stebime, bet kol dar nežinome varžovo, tad negalime ir ruoštis.

Ką galvojate apie šansus eiti tolyn?

Esu ne karą kartojęs, kad nereikia žiūrėti į tolimus tikslus, nes neįvykdysi tų, kuriuos turi dabar. Žiūrime į vienerias rungtynes į priekį.

Aišku, mačas su JAV abiems sąlyginai nieko nereiškia, gal silpnesnį varžovą, bet svarbiausia bus atkrintamosios rungtynės ir svarbu, kad komanda būtų joms pasiruošusi.