• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikutis ūgtelėjo ir atėjo laikas jam parodyti jūrą? Kodėl gi ne! Tik prieš keliaujant vertėtų kai ką žinoti. Kelionės su vaiku dažniausiai būna daug labiau įtemptos nei tos kelionės, į kurias vaikai nevažiuoja. Tačiau kad ir kaip bebūtų, mažylis irgi nori keliauti, o ką jau kalbėti apie variantą, kai mažylio nėra kur palikti. Tad ką turėtų žinoti jauni tėveliai, važiuodami prie jūros su mažyliu?

REKLAMA
REKLAMA

Pediatro konsultacija

Prieš kelionę būtinai parodykite savo mažylį pediatrui. Jis turėtų jūsų vaikui atlikti pagrindinius tyrimus ir nustatyti jo būklę. Gydytojas būtinai turi pasakyti, ar gali jūsų vaikelis būti saulėje, ar nepakenks jam spinduliai ir kaip tik gydytojas turėtų rekomenduoti, kokios apsauginės priemonės nuo saulės yra pačios tinkamiausios jūsų vaikui. Atminkite, kad visų vaikai skirtingi, todėl tas kremas, kurį pasiūlė draugės pirmagimiui gali netikti jūsų vaikeliui!

REKLAMA

Kiek būti prie jūros

Na štai, nuvykote prie jūros. Tiesa, norėtųsi tikėtis, kad planuojate vykti gegužės- birželio mėnesį, nes vaikučiams būti saulėje vidury vasaros – nerekomenduojama. Taip pat vertėtų atminti, kad tiesioginiai saulės spinduliai kenkia mažyliams, todėl būti saulėje visą dieną – šiukštu draudžiama. Vaikučius aptaškyti jūros vandenėliu galite iki 12 valandos arba po pietų, saulei imant leistis. Gegužės-birželio mėnesiai arba ankstyvas rugsėjis – puikus mažylio supažindinimo laikas su jūra.

REKLAMA
REKLAMA

Į vandenį tik kartu!

DRAUDŽIAMA pirmą kartą nuvykus prie jūros leisti vaikams maudytis vieniems. Su vaikais būtinai į vandenį turėtų eiti tėtis arba mama. Vaikai, nuėję prie jūros gali imti justi neribotos erdvės baimę, jiems gali imti svaigti galva, o tai gali sukelti baisių pasekmių.

Ką turėti su savimi?

Būtinai į paplūdimį neškitės skėtį, po kuriuo mažylis galės žaisti, kol jūs kaitinsitės. Skėtis turėtų būti didelis, kad vaikams pakaktų šešėlio. Taip pat su savimi turėtumėte turėti kuo daugiau negazuoto geriamojo vandens. Butelį apsiprausti ir buteliuką atsigerti. Nepamirškite kepuraitės, megztuko, pagaminto iš natūralaus pluošto ir paklodėlės, ant kurios sėdės mažylis. Reikėtų paimti ir kuo daugiau skirtingų žaislų, kad mažyliui užtektų veiklos. Mažyliui turėkite ir šviežių vaisių arba daržovių. Nesineškite su savimi greitai gendančių produktų.

G. Marozovienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų