0

Šeštadienio vakarą Ispanijoje įvyko pirmoji šio sezono „El Clasico“ dvikova, kurioje tradiciškai susitiko „Barcelona“ ir Madrido „Real“ klubai. Dešimtojo „La Liga“ pirmenybių turo mače pergalę minimalia persvara 2-1 šventė kur kas užtikrinčiau namuose žaidę katalonai.

Susitikimą aktyviau pradėjo šeimininkai. Greitų ir tikslių perdavimų dėka katalonai ne kartą priartėjo prie priešininkų baudos aikštelės, bet didesnio pavojaus nesukūrė. Tiesa, jau septintą minutę prieš savo geltoną kortelę išvydo Sergio Busquetsas, kuris „nuskynė“ įsibėgėjusį Angelį Di Maria.

Pirmą pavojingą ataką katalonai sukūrė komandoms sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių. Dar viena tikslių perdavimų kombinacija buvo užbaigta Lionelio Messi smūgiu, kurį sustabdė svečių komandos gynėjai ir vartininkas.

14 minutę Neymaras išprovokavo Sergio Ramosą ir pastarasis du kartus sustabdė brazilą pasitelkdamas į pagalbą rankas. Nors ispanas stengėsi teisėją įtikinti, kad brazilas simuliuoja, Madrido komandos gynėjui išvengti geltonos kortelės nepavyko.

Po penkių minučių rezultatas tapo 1-0. Andresas Iniesta atliko „aštrų“ reidą priešininkų baudos aikštelės link ir joje tiksliai perdavė kamuolį Neymarui. Pastarasis ramiai pasitaisęs kamuolį smūgiavo tiesiai į tolimąjį vartų kampą ir nepaliko vilčių vartų sargui Diego Lopezui.

Įvartį pelnę „Barcelona“ komandos futbolininkai pradėjo žaisti dar aktyviau ir ilgai nedelsę susikūrė antrą puikią progą. Ja pasinaudoti galėjo L.Messi, bet tinkamai į kamuolį nepataikęs argentinietis smūgiavo netiksliai.

Per pirmąjį rungtynių pusvalandį Barselonos miesto ekipos vartininkas Victoras Valdesas daug darbo neturėjo. Ispanui nereikėjo atremti nė vieno pavojingo smūgio, kadangi visi varžovų smūgiuoti kamuoliai skriejo aukštai virš vartų.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus dešimt minučių dar viena geltona kortelė buvo parodyta Adriano Correia. Brazilas nespėjo paskui Cristiano Ronaldo ir pastarąjį pargriovė ant žemės. To teisėjas netoleravo ir portugalo skriaudėją nubaudė.

Paskutinėmis pirmosios mačo dalies minutėmis rezultatas galėjo tapti lygus. C.Ronaldo atliko puikų perdavimą šeimininkų komandos vartų link, o prie jų tarsi iš niekur išdygo Sami Khedira. Futbolininkas atliko smūgį į vartus, bet patikimai sužaidęs vartų sargas V.Valdesas išgelbėjo savo komandą nuo praleisto įvarčio.

„El Clasico“ pirmojo kėlinio akimirkos:

Antrąjį kėlinį „Real“ klubas pradėjo kur kas aktyviau, bet katalonams pavyko sustabdyti didelį varžovų ryžtą bei nuo jų atakų apsiginti. Tiesa, priešininkų neišsigandę šeimininkai taip pat nesnaudė ir kūrė pavojingus epizodus.

54 minutę Madrido komandą nuo dar vieno praleisto įvarčio išgebėjo vartininkas D.Lopezas. Nuo paskutinio varžovų gynėjo atitrūkęs Neymaras smūgiavo į vartus, bet ispanas su brazilo bandymu susitvarkė be nesklandumų.

Dar po kelių minučių įspūdingą reakciją pademonstravo V.Valdesas. Prieš šį sezoną tarsi „magiškų morkų“ užkrimtęs ispanas sugebėjo atremti labai stiprų C.Ronaldo smūgį, kuriam liko tik griebtis už galvos ir džiaugtis uždirbtu kampiniu.

Artėjant antrojo kėlinio viduriui trumpą atkarpą prastai sužaidė Ispanijos sostinės ekipos gynėjas Marcelo. Brazilas dažnai prarasdavo kamuolį lygioje vietoje, o vienoje tokių situacijų futbolininkui teko prasižengti prieš L.Messi ir taip užsidirbti geltoną kortelę.

72 minutę rezultatą galėjo išlyginti po keitimo aikštėje pasirodęs Karimas Benzema. Prancūzas patikrino V.Valdeso budrumą ir smūgiavo iš toli, bet vartininkui atremti smūgio nereikėjo, kadangi kamuolys atsimušė į vartų skersinį.

Po šešių minučių „Barcelona“ komandos turimas pranašumas padvigubėjo. Alexis Sanchezas nuostabiu smūgiu perkėlė kamuolį per vartininką D.Lopezą ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Rezultatas tapo 2-0, o madridiečiai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje.

Paskutinę pagrindinio antrojo kėlinio minutę svečiams vis dėlto pavyko pelnyti pirmąjį įvartį ir rungtynėse intrigą atgaivinti. Madrido klubo gretose pasižymėjo Jesse.

Deja, bet per pridėtą arbitro laiką daugiau įvarčių užfiksuota nebuvo, o pergalę ir tris taškus Ispanijos čempionate šventė katalonai.

Rezultatas

„Barcelona“ – „Real“ 2:1

8' Sergio Busquetsas (geltonoji kortelė)

14' Sergio Ramosas (geltonoji kortelė)

19' [1-0] Neymaras

35' Adriano (geltonoji kortelė)

45' Garethas Bale (geltonoji kortelė)

59' Sami Khedira (geltonoji kortelė)

'64 Marcelo (geltonoji kortelė)

79' [2-0] Alexis Sanchezas

80' Cristiano Ronaldo (geltonoji kortelė)

90' [2 - 1] Jese Rodriguezas