PIrmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalyje prireiks lemiamu rungtynių. Prieš dvi dienas triuškinančią nesėkmę patyręs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubas namuose atsitiesė, rezultatu 80:72 (17:17, 22:20, 23:10, 18:25) įveikė Prienų „Rūdupio“ klubą ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą - 1:1.

Lemiamos rungtynės šeštadienį vyks Prienuose.

Svečiai užtikrintai pradėjo rungtynes ir sužaidus keturias minutes jau pirmavo 8:1, tačiau „Pieno žvaigždės“ atsakė atkarpa 9:1 ir Trevonas Hughesas dvitaškiu persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai - 10:9. Likus žaisti dvi minutes pasvaliečiai dar pirmavo (14:12), bet Artūras Milaknis pelnė dvitaškį, Gediminas Orelikas pataikė iš toli ir „Rūdupis“ susigrąžino trijų taškų pranašumą - 17:14. Per likusį laiką pasvaliečiams pavyko panaikinti deficitą iki po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus - 17:17.

Antrąjį ketvirtį Pasvalio komanda pradėjo atkarpa 12:5 ir sužaidus tris minutes penkis taškus iš eilės pelnęs Darrickas Leonardas padidino Roberto Štelmaherio auklėtinių atotrūkį iki septynių taškų - 29:22. Visgi svečiai nebuvo linkę pasiduoti ir keturi iš eilės Arno Labucko baudų metimai likus žaisti tris minutes panaikino prieniškių atsilikimą - 31:31. Atkakli kova išliko iki pat didžiosios pertraukos, o po dviejų kėlinių nežymią persvarą turėjo pasvaliečiai - 39:37.

Trečiąjį ketvirtį ir vėl sėkmingiau pradėjo „Pieno žvaigždžių“ klubas, kuris po T.Hugheso tolimo metimo sužaidus keturias minutes padidino pranašumą iki tuo metu rekordinio - 48:39. Negana to, tas pats amerikietis baudų metimais pirmą kartą leido R.Štelmaherio ekipai įgyti dviženklę persvarą - 50:39. Likus žaisti dvi minutes Eimantas Bendžius pelnė du taškus su nesportine varžovo pražanga, o situacija pasinaudoję pasvaliečiai padidino persvarą iki penkiolikos taškų - 62:47.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Edgaras Želionis tiksliomis atakomis sumažino „Rūdupio“ atsilikimą iki vienženklio (64:73), o Artūras Milaknis tolimu metimu leido dar labiau priartėti Virginijaus Šeškaus auklėtiniams - 70:76. Visgi tai buvo viskas, ką prieniškiai sugebėjo padaryti šį vakarą. „Pieno žvaigždžių“ komanda be didesnio vargo išlaikė pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 80:72.

„Pieno žvaigždės“: E.Bendžius 20 (dvitaškiai 5/6), T.Hughesas 15, D.Leonardas, S.Morganas ir P.Morkeliūnas - po 10

„Rūdupis“: A.Juškevičius 17, A.Milaknis 11 (tritaškiai 3/4), P.Butkevičius 10 (7 atk. kam.), A.Labuckas ir E.Želionis - po 9.