Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate atkrintamosiose varžybose šeštadienį "Philadelphia 76ers" ir "Dallas Mavericks" krepšininkai laimėjo konferencijų pusfinalių trečiąsias rungtynes ir serijose pirmauja 2-1.

Vakarų konferencijos pusfinalyje "Mavericks" svečiuose po dviejų pratęsimų palaužė "Sacramento Kings" ekipą 141:137, o rezultatyviausias rungtynėse buvo Dalaso klubo snaiperis Nikas van Ekselis (Nick Van Exel), kuris pelnė 40 taškų. Ketvirtajame kėlinyje jo pastangomis "Mavericks" išlygino rezultatą likus iki pabaigos 3 sek., o pirmojo pratęsimo pabaigoje jis išgelbėjo nuo pralaimėjimo pataikęs dvi baudas.

Stivas Nešas (Steve Nash) pelnė 31 tašką ir atkovojo 11 kamuolių, o Dirkas Novickis (Dirk Nowitzki) įmetė 25 taškus ir atkovojo net 20 kamuolių. Dalaso krepšininkai šiose rungtynėse pasiekė nauja NBA rekordą pagal mestus tritaškius - jie pataikė net 19 metimų iš 42 (ankstesnis rekordas buvo 34 bandymai).

"Kings" ekipai, kuri rungtyniavo be traumuoto lyderio Kriso Veberio (Chris Webber), daugiausia taškų pelnė Predragas Stojakovičius - 39, o Maikas Bibis (Mike Bibby) pelnė 18 taškų.

Rytų konferencijoje Filadelfijos klubas savo aikštėje nugalėjo "Detroit Pistons" komandą 93:83. Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė Alenas Aiversonas (Allen Iverson) - 25. Jis dar atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Keitas van Hornas (Keith Van Horn) pridėjo 17 taškų, Derikas Koulmenas (Derrick Coleman) - 15.

Svečiams Ričardas Hamiltonas (Richard Hamilton) įmetė 24 taškus, o naujokas Teišonas Prinsas (Tayshaun Prince) - 17.

Ketvirtosios rungtynės šiose serijose žaidžiamos sekmadienį.