REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Petras Gražulis pasirodė teisme: ketina cituoti Šventąjį raštą

Papildyta 13.27 val.

Nešinas Šventuoju raštu, buvęs Seimo narys Petras Gražulis antradienį atvyko į Vilniaus apygardos teismą, kur po pietų turėtų būti pradėta nagrinėti byla dėl LGBTIQ atstovų niekinimo.

Nešinas Šventuoju raštu, buvęs Seimo narys Petras Gražulis antradienį atvyko į Vilniaus apygardos teismą, kur po pietų turėtų būti pradėta nagrinėti byla dėl LGBTIQ atstovų niekinimo.

REKLAMA

„Tikrai neišsigandau, savo pozicijos nekeičiu (...) Šventojo rašto citavimas yra nusikaltimas krikščioniškoje Europoje ir Lietuvoje? Tai yra absurdas. Pirma byla dėl Švento rašto citavimo“, – žurnalistams prieš posėdį sakė P. Gražulis.

Jis tvirtino pasirengęs šią knygą cituoti teisme.

Šaukimai į antradienio teismo posėdį išsiųsti ir kaltinamajam, ir nukentėjusiesiems – jų dalyvavimas teismo posėdyje privalomas.

Į posėdį atvyko ir P. Gražulio rėmėjos. Garbaus amžiaus moterys žurnalistams sakė nustebusios, kad žmogus gali būti teisiamas už Šventojo rašto citavimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaltinamąjį aktą gavau, bet neskaičiau, nuoširdžiai, man neįdomu“, – teisėjui Audriui Cininui pareiškė P. Gražulis, kai teisėjas jo, kaip įprasta prasidedant baudžiamosios bylos nagrinėjimui, paklausė, ar jis gavo kaltinamąjį aktą.

REKLAMA

P. Gražulio prašymu teismas nepradėjo nagrinėti bylos, paskelbė pertrauką, kad kaltinamasis galėtų susirasti advokatą. Kitas posėdis bus paskirtas, kai politikas susiras advokatą ir bus aiškus jo užimtumas. 

„Politinė byla, Petrai, nenoriu gadinti karjeros“, – P. Gražulio teigimu, taip argumentai advokatai atsisako imtis jį ginti.

Politikas atsisakė dalyvauti sausio 15 dieną suplanuotame teismo posėdyje. Jis buvo atvykęs į teismo pastatą, atsakė į žurnalistų klausimus ir tada išėjo. Už tai jam skirta 250 eurų bauda.

Vilniaus apygardos teismui perduotoje byloje P. Gražulis kaltinamas, kad 2022 metų gegužės 26 dieną po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame svarstytas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Tą dieną Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės, sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Prokurorų teigimu, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai darė veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei skelbiami internetinėje žiniasklaidoje. 

Nukentėjusiais šiame tyrime pripažinti penki asmenys. 

Seimas pernai lapkritį šioje byloje panaikino P. Gražulio teisinę neliečiamybę, kad jam būtų galima pateikti įtarimus, o gruodį per apkaltos procedūrą dėl priesaikos sulaužymo panaikino jo mandatą.

Be to, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai lapkričio pradžioje paskelbė nuosprendį kitoje baudžiamojoje byloje – teismas konstatavo, kad politikas 2015–2017 metais veikė Kaune registruotos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ interesais, neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą ir tokiu būdu piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą valstybei. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų