Ankstyvą sekmadienio rytą Karsone (JAV) vykusiame profesionalų bokso vakare 34-erių metų lietuvis Egidijus Kavaliauskas (23-2-1, 18 nokautų) po kiek daugiau nei metus trukusios pertraukos pergalingai sugįžo į ringą.

Lietuvis du kartus į nokdauną pasiuntė panašią pertrauką turėjusį 26-erių amerikietį Mykalą Foxą (22-4-0, 5 nokautai) šventė užtikrintą pergalę vieningu teisėjų sprendimu (98-90, 99-89, 100-88).

Jau trečiame traunde E.Kavaliauskas sugebėjo sumažinti atstumą, atlikti kombniacijų serijas ir net du kartus iš eilės paguldė varžovą ant žemės. Visgi M.Foxas sugebėjo išgyventi ir atsitiesti bei pratęsti kovą.

Vėliau E.Kavaliauskas nuolat spaudė varžovą ir bandė mažinti atstumą ir nors M.Foxas retsykiais sugebėdavo išnaudoti ilgesnes rankas ir ūgio pranašumą, tačiau galiausiai ši kova priklausė E.Kavaliauskui, kuris užtikrintai šventė pergalę.

M.Foxas yra išskirtinio ūgio boksininkas savo svorio kategorijai. Amerikietis turėjo 17 cm ūgio pranašumą prieš lietuvį (192 cm prieš 175 cm). Jo rankos – net 26 cm ilgesnės (206 cm prieš 180 cm). E.Kavaliauskas pastarąjį kartą kovėsi 2021 m. rugpjūčio 14 d.

Tada jis po permainingos kovos techniniu nokautu pralaimėjo kylančiai JAV bokso žvaigždei Vergilui Ortizui jaunesniajam. Geriausiais karjeros laikais lietuvis kovėsi dėl WBO pasaulio čempiono diržo, kur tik 9-ajame raunde buvo sustabdytas amerikiečio Terence‘o Crawfordo. Prieš šią kovą WBC reitinge E.Kavaliauskas buvo 10-as.

M.Foxas, savo ruožtu, buvo 11-as WBA reitinge. M.Foxas nesikovė nuo 2021 m. rugpjūčio 7 d., kai daugelio nuomone buvo „apvogtas“ teisėjų kovoje su venesueliečiu Gabrieliu Maestre. E.Kavaliauskas ir M.Foxas „apšildė“ net 197 cm ūgio fenomeną Sebastianą Fundorą (19-0-1, 13 nokautų), kuris kovos dėl WBC antrojo pusvidutinio svorio kategorijos laikinojo pasaulio čempiono diržo su meksikiečiu Carlosu Ocampo (34-0-1, 22 nokautai).

Palyginimui, E.Kavaliauskas kovoja tik viena svorio kategorija žemiau nei S.Fundora, bet už jį yra 22 cm žemesnis.