Kazys Maksvytis pergalingai debiutavo prie Lietuvos rinktinės vairo. Penktadienio vakarą Klaipėdos arenoje jo vadovaujama rinktinė (1/0)  89:69 (22:11, 20:20, 27:16, 20:22) pranoko Bulgariją (0/1) ir 2023 m. pasaulio čempionato atrankoje F grupėje įsirašė pirmąją pergalę.

Lietuviai gana vangiai pradėjo mačą ir bulgarai tuo pradžioje naudojosi. Po kelių savo taiklių metimų jie sugebėjo ir pirmauti 9:4.

Bet tada lietuviai atkuto, kai atkarpą laimėjo net 18:2. Fantastiška taiklių metimų serija leido lietuviams pirmauti jau po pirmojo kėlinio dviženkle persvara (22:11). Spurtas prasitęsė ir antrojo kėlinio pradžioje, iš viso atkarpą lietuviai laimėjo net 25:0.

Toliau vaizdas aikštėje išliko gana panašus. Lietuviai buvo priekyje dviženkliu skirtumu. Taiklią rankelę pademonstravo Osvaldas Olisevičius, pataikęs keturis tritaškius dar iki pertraukos.

Nors bulgarai bandė vytis, bet ilsėtis komandos išėjo lietuviams pirmaujant 42:31.

Po pertraukos vaizdas aikštėje per daug nepasikeitė. K. Maksvyčio auklėtiniai nuolat išliko gana saugiu atstumu, pirmaudami dviženkliu skirtumu.

Trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų perkopė jau ir 20 taškų (65:43).

Ketvirtasis mačo kėlinys nepaliko jokių abejonių. Jau jam prasidedant Lietuvos rinktinės persvara buvo solidi. Mačui artėjant prie pabaigos lietuviai ją tik dar tiek tiek labiau padidino.

Galiausiai finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo užtikrintą Lietuvos rinktinės pergalę rezultatu 89:69.

Lietuvius į priekį vedė net šešis tritaškius pataikęs ir iš viso 20 taškų surinkęs Osvaldas Olisevičius. Dar du žaidėji (G.Masilis ir L.Birutis) pridėjo po 10 taškų.

Lietuvos komanda dvitaškius metė 55 proc. (21/38), tritaškius – net 46 proc. (11/24) taiklumu. Lietuviai puikiai dalinosi kamuolius, kadangi atliko net 29 rezultatyvius perdavimus, kai varžovai – tik 13.

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 20 (6/8 tritaškių, 9 atk. kam.), Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis po 10, Eigirdas Žukauskas 9, Deividas Gailius (8 rez. perd.) ir Martynas Echodas (8 atk. kam.) po 8, Arnas Butkevičius 7, Margiris Normantas 6, Vytenis Čižauskas ir Eimantas Bendžius po 3, Tomas Dimša 3, Mindaugas Girdžiūnas 0 (4 rez. perd.).

Bulgarija: Pavlinas Ivanovas 20 (5/9 tritaškių), Ventsislavas Petkovas 9 (4 rez. perd.), Čavdaras Kostovas 7.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: Lietuva 89:69 (22:11, 20:20, 27:16, 20:22) Bulgarija

Lietuviai bandė kiek pabėgti, bet čia pat pasitaikė ir klaidų. Tuo tarpu bulgarai surengė kelias geras atakas.

Nepaisant to, persvara nekelia abejonių, kadangi sužaidus tris minutes kėlinyje Lietuvos rinktinė pirmauja 74:54. Oj kokia graži ataka, L. Birutis puikiai pamato įkertantį Eimantą Bendžių.

Liku kelios minutės, o sirgaliai jau skanduoja pergalės šūksnius. Skirtumas vos ūgtelėjo ir Lietuva pirmauja 85:63.

PERGALĖ ! Lietuva nepalijo jokių vilčių bulgarams.

Trečias kėlinys: Lietuva 69:47 Bulgarija  (22:11, 20:20, 27:16)

O. Olisevičius pataiko jau penktąjį savo tolimą metimą mače. 5!  Lietuva solidžiai padeda kėlinuką ir jau pirmauja 47:31.

Keli geri bandymai pabėgti, bet lietuviams nepavyksta išnaudoti savo šansų, tačiau ir varžovai nerenka taškų. Įpusėjus kėliniui baudas pataiko D. Gailius, o Lietuvos rinktinė pirmauja 54:37.

O. Olisevičius tęsia puikų savo pasirodymą. Po jo dar vieno dvitaškio lietuviai pirmauja 63:41, o dar labiau persvarą įtvirtina galingas T. Masiulio dėjimas.

Pasibaigus trečiajam kėliniui Lietuvių pranašumas klausimų nekėlė, kadangi K. Maksvyčio auklėtiniai jau triuškino varžovus, rezultatu 69:47.

Antras kėlinys: Lietuva 42:31 Bulgarija (22:11, 20:20)

Lietuva pradeda kėlinuką spurtu 7:0. Bulgarai atrodo visiškai pasimetę bei treneris neturi kito pasirinkimo kaip tik prašyti minutės pertraukėlę. Lietuviai pirmauja jau 29:11

Čia pat tritaškio nepataiko Deividas Gailius.  Nors bulgarai pagaliau suranda kelis sykius kelius link lietuvių krepšio, bet savo atsakymą turi ir Kazio Maksvyčio auklėtiniai, kai dvitašį su pražanga pataiko Arnas Butkevičius.

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmauja 33:20.

Žaidimas tapo kiek ramesnis, kadangi Lietuva nepabėga dar toliau, bet ir bulgarai klysta bei irgi nepataiko metimų. Kelios varžovų atakos iš eilės jau ir K. Maksvytį priverčia prašyti minutės pertraukėlės, bet O. Olisevičius smeigia jau savo ketvirtajį tritaškį ir į didžiąją pertrauką Lietuva išeina pirmaudama 42:31.

Pimas kėlinys: Lietuva 22:11 Bulgarija

Mačą lietuviai pradeda kiek lėčiau, o tuo naudojasi bulgarai suvertę penkis taškus. Bet čia pat L. Birutis atsako dvitaškiu. Bulgarai kol kas pirmauja 7:4.

Sunki pradžia.. keletas kvailokų klaidų, o bulgarai tuo naudojasi. Sužaidus pusę kėlinio jie pirmauja 9:4. Pagaliau pavyksta sukurti kelias atakas be atsako. Osvaldas Olisevičius smeigia iš toli ir lietuviai jau priekyje 14:11.

Dar aštuoni taškai be atsako. Kiek apsimiegoję lietuviai pradėjo mačą, bet antroje kėlinio pusėje įgavo pagreitį ir gana greitai susikrovė jau ir dviženklį skirtumą (22:11).

Startiniai penketai:

Lietuva: Mindaugas Girdžiūnas, Tomas Dimša, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius ir Laurynas Birutis.

Bulgarija: D. Dimitrovas, Y, Minchevas, C. Kostovas, S. Marinovas, A. Ivanovas.