Lietuvos krepšinio rinktinė neatsigavo po košmaro rungtynėse su ispanais. Paskutinėse B grupės rungtynėse Jono Kazlausko auklėtiniai 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15) nusileido pakiliai žaidusiems kroatams ir užėmė trečią vietą grupėje.

Olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje rugpjūčio 17 dieną 17 val. Lietuvos rinktinė susigrums su A grupėje antrą vietą užėmusia Australijos nacionaline ekipa.

Pirmą kėlinį dominavę lietuviai netikėtai pradėjo strigti ir du kėlinius visiškai atidavė iniciatyvą savo varžovams. Susikrovę daugiau nei 20 taškų persvarą kroatai atlaikė Lietuvos rinktinės spurtą ketvirto kėlinio pabaigoje ir šventė pergalę.

Lietuvos rinktinėje nesulaikomas buvo M. Kalnietis - 26 taškai (6/6 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/2 baudos) ir 11 rezultatyvių perdavimų. P. Jankūnas pridėjo 18, J. Valančiūnas - 13 (6/15 dvitaškiai), R. Seibutis - 7, J. Mačiulis ir M. Grigonis - po 6, M. Kuzminskas - 3, D. Sabonis - 2. Kroatijos nacionalinėje ekipoje 22 taškus pelnė B. Bogdanovičius, 19 - K. Simonas, 18 - D. Šaričius.

Galutinės grupių turnyro lentelės

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Be didesnės žvalgybos prasidėjusiose rungtynėse lietuviams tenka besivejančių vaidmuo, tačiau sužaidus 4 minutes R. Seibutis dvitaškiu išveda Lietuvos rinktinę į priekį 8:7. J. Valančiūnas izoliuotas baudos aikštėje – jo komandos draugams vargiai pavyksta rasti būtų perduoti jam kamuolį.

Kibiai gindamiesi lietuviai verčia klysti varžovus, o R. Seibutis smeigia tritaškį – 15:11. Įsibėgėja po krepšiu JV – keturi jo taškai iš eilės padeda rinktinei atsiplėšti 10 taškų – 21:11. Po pirmo kėlinio 21:13 pirmauja Lietuva.

Antras kėlinys

Kroatai galingai pradeda antrąjį ketvirtį – po D. Šaričiaus dvitaškio skirtumas tirpsta iki 23:22. Sužaidus keturias minutes rezultatą tritaškiu lygina B. Bogdanovičius – 27:27. Lietuvos ekipos gynyboje varžovai randa skylių, lietuvius traukia įspūdingai žaidžiantis M. Kalnietis – 32:32.

Stringa J. Kazlausko auklėtinių puolimas, kroatai šauna į priekį. Po D. Šaričiaus tritaškio - 32:39. Aikštėje - tikras tritaškių šou – P. Jankūnas pataiko du tolimus šūvius iš eilės, tačiau taiklūs nuo trijų taškų linijos ir varžovai. Antrąjį kėlinį lietuviai pralaimi 20:34, o įpusėjus dvikovai atsilieka 41:47.

Trečias kėlinys

Kroatijos rinktinė pelno penkis taškus iš eilės ir tolsta nuo lietuvių – pelno penkis taškus iš eilės ir tolsta nuo lietuvių – 52:41. Mūsų šalies krepšininkai stengiasi kuo daugiau įtraukti į žaidimą J. Valančiūną, tačiau šio žaidimas kol kas didelės grėsmės varžovams nekelia. Po B. Bogdanovičiaus tritaškio 46:57.

Kroatai pavojingai tolsta 49:64, lietuvių puolimas klimpsta varžovų gynyboje. B. Bogdanovičius smeigia du tritaškius iš eilės, D. Šaričius prideda dvitaškį ir skirtumas jau 21 taškas – 53:74. Lietuvos krepšininkai nepabunda iš to košmariško sapno – 55:75.

Ketvirtas kėlinys

M. Kalnietis pataiko tritaškį, kroatai klysta, lietuviai kyla į lemiamą šturmą. P. Jankūno ranka nuo tritaškio linijos nedreba – skirtumas mažėja iki 13 taškų – 67:80. M. Kalnietis perima kamuolį ir įspūdingai krauna iš viršaus. K. Simono tritaškis leidžia kroatams sustabdyti lietuvių spurtą – 69:85. Lietuviai sėkmingai spurtuoja kėlinio pabaigoje, tačiau laiko jau per mažai. Lietuvos rinktinė patiria antrą pralaimėjimą olimpiadoje.