REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį, rugsėjo 11d.,  pasaulinėje valiutų rinkoje dominavo Japonijos jena. JAV dolerio kursas pagrindinių valiutų atžvilgiu pakito neženkliai, nors svyravimai buvo pakankamai ryškūs.

REKLAMA
REKLAMA

Bendras nuotaikas Europos akcijų rinkoje atspindintis FTSEurofirst 300 indeksas penktadienį paaugo 0.6%. Nuo metų pradžios indekso prieaugis jau siekia 20%. JAV akcijų rinkos indeksai po kone savaitę trukusio augimo penktadienį neženkliai koregavosi žemyn. Trys pagrindiniai indeksai smuktelėjo 0.14%-0.23%.

REKLAMA

Naftos žaliavos kaina penktadienį krito nuo 72 iki 69.15 JAV dolerių už barelį. Aukso uncijos kaina penktadienį pakilo 1 proc. ir grįžo virš 1000 JAV dolerių ribos. Pirmadienį Azijos prekybos naftos kaina toliau judėjo žemyn. Aukso kaina tai pat koregavosi neigiama linkme.

EUR/USD valiutų  poros kursas penktadienio prekybos metu svyravo 80p. diapazone, prekyba buvo permaininga. Nors vienu metu EUR/USD buvo pasiekęs naujas šiemetines aukštumas (1.4632), tačiau dieną baigė smuktelėjęs 9 p. iki 1.4570.

REKLAMA
REKLAMA

Visą savaitę euras demonstravo stiprėjimą prieš JAV dolerį. Vieningos Europos valiutą palaikė neblėstantis kainų kilimas akcijų rinkoje, taip pat spekuliacijos apie galimus pokyčius Kinijos užsienio valiutos rezervuose. Manoma, kad JAV dolerių proporcija galėtų mažėti, o juos keistų kitos valiutos ir auksas. Šiuo metu JAV doleriai ir jais nominuoti aktyvai sudaro apie 70% Kinijos rezervų.

Rinkos dalyvių tarpe toliau vyrauja spekuliacijos dėl galimos korekcijos. Po pakankamai ilgo EUR/USD brangimo periodo jos tikimybė padidėjo, tačiau apie kiek stipresnę korekciją būtų galima klabėti tik kursui nusileidus apie 2%. Pirmadienį ryte JAV doleris brango euro atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį buvo paskelbti JAV importo kainų pokyčiai bei Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo duomenys. Vartotojų pasitikėjimą atspindintis rodiklis padidėjo nuo 67.2 iki 70.2. Prieš tai vartotojų nuotaikų gerėjimas buvo stabtelėjęs. Optimistines nuotaikas įtakojo šiek tiek stabilizavusi padėtis darbo rinkoje bei nenutrūkstamai kilusios akcijų kainos. Tokios naujienos buvo palankios JAV ekonomikai, o kartu ir JAV doleriui, nors iki šiol rinkose vis dar vyrauja tendencija, jog geros ekonominės naujienos teigiamai veikia euro kursą.

REKLAMA

Šią savaitę tiek iš Europos, tiek iš JAV bus sulaukta gausybės makroekonominių duomenų, galinčių įtakoti pagrindinės valiutų poros kursą. Svarbiausi jų: Vokietijos ZEW investuotojų pasitikėjimo indeksas,  euro zonos infliacija, JAV mažmeninė prekyba, JAV gamintojų kainų indeksas, užsienio investicijos į JAV akcijas bei obligacijas, Filadelfijos FED indeksas ir dar nemažai kitų.

GBP/USD kursas penktadieninę prekybą baigė praktiškai be pokyčių ties 1.6658, EUR/GBP nusileido vos 6 p. iki 0.8747, tuo tarpu GBP/JPY smuko 1.2% iki 151.09. Penktadienį paskelbtas D.Britanijos gamintojų kainų indeksas buvo didesnis (2.2%), nei prognozuota (0.9%). Tai buvo vienas iš svaro kursą palaikiusių veiksnių.

USD/JPY paskutinę praėjusios savaitės prekybos dieną krito 1.14% iki 90.70. EUR/JPY teko nusileisti 1.2% iki 132.15. Labai reikšmingų teigiamų naujienų skelbiama nebuvo, išskyrus išaugusį Japonijos namų ūkių ir vartotojų pasitikėjimą. Patikslinti Japonijos BVP duomenys buvo netgi prastesni, nei skelbti anksčiau. Šią savaitę bus sulaukta Japonijos centrinio banko sprendimo dėl palūkanų ir komentarų apie ekonomikos padėtį bei perspektyvas. Japonijos jeną palaikantis veiksnys - pirmo fiskalinių metų pusmečio pabaiga. Manoma, kad eksportuotojai yra linkę „susigrąžinti“ uždarbius ir keisti užsienio valiutą į vietinę. Be to, Japonijos valiutai brangti padeda ir geri Kinijos ekonomikos duomenys. Šias šalis sieja glaudūs prekybiniai ryšiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų