Pekino sniegą antradienį išbandė didelis būrys olimpiadoje dalyvaujančių Lietuvos sportininkų. Pirmosios moterų sprinto rungtyje startavo jauniausios mūsų šalies olimpietės – slidininkės Ieva Dainytė ir Eglė Savickaitė. 17-metė E. Savickaitė finišavo 82-oje vietoje, o 16-metė I. Dainytė užėmė 87-ąją vietą. Geriausiai iš lietuvių sekėsi biatlonininkui Vytautui Stroliai, kuris nuo istorinio Lietuvai rezultato buvo per vieną taiklų šūvį.

Vyrų sprinto rungtyje rungėsi Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia, kurie atitinkamai užėmė 49-ąją ir 68-ąją vietą.

Neužilgo startavo ir keturi Lietuvos biatloninkai, o geriausiai iš jų pasirodė 21-as finišavęs Vytautas Strolia.

V. Strolia trasoje užtruko 52 min. 10,04 sek. Mūsiškis šaudymas suklydo tik kartą – pataikė 19 iš 20 šūvių.

V. Strolia, įveikęs 20 km individualias lenktynes, teigė, kad savijauta po pirmojo olimpinio išbandymo yra dviprasmiška.

„Šiek tiek gaila dėl to vieno šūvio, bet yra, kaip yra. Reikės dar truputį pagalvoti, ką ten padariau, bet turbūt, kad šiek tiek paskubėjau, galbūt tas koncentracijos praradimas ir kainavo tą vieną šūvį. Bet čia tikrai nėra lengva šaudykloje išlaikyti maksimalią koncentraciją, nes nuovargis tuo metu jau būna labai didelis“, – atviravo V. Strolia.

Tomas Kaukėnas parodė antrą geriausią rezultatą tarp lietuvių – jis finišavo per 56,3 sek. ir vos 0,1 sek. aplenkė K. Dombrovskį (56 min. 30,1 sek.). Abu jie nuo lyderio atsiliko beveik 8 minutėmis. T. Kaukėnas liko 70–as, K. Dombrovskis – 71–as. Prasčiausiai iš lietuvių sekėsi Linui Baniui, kuris užėmė 79–ąją vietą, finišavęs per 57 min. 46,2 sek.

Plačiau mūsų šalies biatlonininkų pasirodymą laidoje apžvelgė Lietuvos biatlono federacijos atstovas spaudai Robertas Trakys.

Kitus karščiausius dienos įvykius naujienų portalo tv3.lt laidoje „Pekinas 2022“ apžvelgė sporto komentatoriai Rytis Vyšniauskas ir Tautvydas Kubilius.

Apžvalginę laidą „Pekinas 2022“ žiūrėkite kiekvieną žaidynių dieną 18:00 tik per tv3.lt!