Švedijos sostinėje Stokholme antradienį prasidėjo paskutinė tarptautinių plaukimo varžybų „Swim Open Stockholm“ diena.

Šįryt ant starto bokštelių stojo šeši Lietuvos sportininkai, o geriausiai atrankiniuose plaukimuose pasisekė Andriui Šidlauskui ir Rūtai Meilutytei, iškovojusiems teisę plaukti „A“ finaluose.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine atrankoje A. Šidlauskas buvo šeštas (28.01), o Aleksas Savickas – 22-as (29.53) tarp 72 dalyvių. Greičiausiai ryte plauke norvegas Joergenas Scheie Braethenas (27.54). Pasaulio čempionato A normatyvas šiam nuotoliui yra 27,33 sek.

Moterų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje R. Meilutytės laikas šįryt buvo ketvirtas (1:09.15) tarp 60 atrankos dalyvių. Geriausią laiką parodė švedė Sophie Hansson (1:07.89), antra buvo danė Thea Blomsterberg (1:08.74), o trečia – suomė Ida Hulkko (1:09.05). Pasaulio čempionato A normatyvas šioje rungtyje yra 1 min. 7,43 sek.

Vyrų 50 m l. stiliumi rungtyje mūsiškiams į finalus pakliūti nepavyko. Tomas Navikonis (23.50) atrankoje užėmė 21 vietą, Deividas Kazilas (23.71) buvo 29-as, o Rokas Jazdauskas (24.07) – 39-as tarp 120 kvalifikacijos dalyvių.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad iš viso varžybose Stokholme lietuviai jau iškovojo tris apdovanojimus – Rūta Meilutytė ir Andrius Šidlauskas plaukimo krūtine rungtyse pelnė po sidabro medalį, o Danas Rapšys pridėjo bronzą 200 m l. stiliumi rungtyje.