5
Roko Baciuškos sugrįžimas (Žygimantas Gedvila/Fotobankas)

Lenktynininko Roko Baciuškos pavardę iki šiol žinojo tik ištikimiausi automobilių sporto gerbėjai, bet 22-ejų tauragiškis Saudo Arabijoje vykusiame Dakaro ralyje skambiai prisistatė visam pasauliui.

5

R. Baciuška motobagių įskaitoje užėmė 3 vietą ir tapo pirmuoju Lietuvos lenktynininku šių prestižinių lenktynių prizininku.

Po dviejų savaičių įnirtingo lenktyniavimo Dakaro prizininkas adrenalino pasisėmė ir grįždamas namo – dėl prastų oro sąlygų bei stipraus vėjo lėktuvas vėlavo ir Vilniaus oro uosto nusileidimo taką pasiekė tik antruoju mėginimu.

Dakare R. Baciuška laimėjo 2 iš 12 etapų, o kovoje dėl prizinės vietos varžėsi su Lenkijos ekipažu Mareku Goczalu ir Lukaszu Laskawiecu. Prieš paskutinę varžybų dieną lenkas turėjo 4 min. 47 sek. persvarą. Tačiau 12 etape 164 km ilgio greičio ruože lietuvis spaudė lyg išprotėjęs ir konkurentą pranoko 5 min. 50 sek. Bendroje įskaitoje R. Baciuška varžovą pralenkė vos 1 min. 3 sek.

„Paskutinę dieną rizikavome. Iš bolido išėmėme visas atsargines dalis ir palikome tik vieną padangą. Spaudėme rizikuodami. Lenkai labai nustebo, kai juos pavijome“, – šypsojosi lietuvis.

Varžybų metu tarp R. Baciučkos ir M. Goczalo netrūko įtampos. Po vieno etapo lenkas piktinosi, kad trasoje važiavo greičiau, tačiau lietuvis tyčia nenorėjo jo praleisti.

„Viskas gerai. Jie pasielgė taip, o aš juos aplenkiau galutinėje įskaitoje. Gerais draugais tikrai nelikome. Jie jau buvo patikėję, kad užims 3 vietą, todėl po visko labai nustebo ir manęs nepasveikino. Manau, ir grįžę namo mane keikia“, – tvirtino lietuvis.

Šios įskaitos Dakaro čempionu tapo amerikietis Austinas Jonesas. R. Baciuška jam pralaimėjo 15 min. 18 sek. Antrą vietą užėmė ispanas Gerardas Farresas Guellis (+2:37).

„Labai geras pasirodymas. Jau per pirmą savo Dakaro ralį padariau tai, ko kitiems lietuviams nepavyko pasiekti dešimt metų. Daug dirbau, išliejau daug prakaito ir tai atsipirko. Padėjo ir visa komanda, mechanikai, inžinieriai. Kai visi dirba gerai, ateina ir rezultatas“, – rankose laikydamas prizininkams skiriamą Dakaro Beduino statulėlę kalbėjo lietuvis.

Už pasirodymą Dakare organizatoriai jam skyrė 6 tūkst. eurų premiją. Tačiau tai – tik simbolinė suma atsižvelgiant į šimtatūkstantinius ralio dalyvių biudžetus.

Nuoširdžiai padėkojęs visiems lietuviams už palaikymą, jaunasis lenktynininkas sakė, kad tai buvo svajonės išsipildymas.

Kita svajonė – užkopti ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Norėtų tai padaryti prestižinėje automobilių įskaitoje, tačiau siekiant įpirkti greitą automobilį, reikia ir didesnės rėmėjų paramos.

„Norėčiau laimėti automobilių įskaitoje. Manau, yra perspektyvų, bet reikia didesnio biudžeto. Apskritai, duokite man vairą ir aš važiuosiu bet kur, kur tik yra konkurencija“, – nusijuokė R. Baciuška.