Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenktynininkas Antanas Juknevičius pasiekęs dvyliktojo greičio ruožo finišą įveikė ir 13-ąjį savo Dakarą, tačiau likus 50-čiai kilometrų iki finišo jis pakliuvo į nepavydėtiną situaciją.

Lenktynininkas Antanas Juknevičius pasiekęs dvyliktojo greičio ruožo finišą įveikė ir 13-ąjį savo Dakarą, tačiau likus 50-čiai kilometrų iki finišo jis pakliuvo į nepavydėtiną situaciją.

REKLAMA

Trasoje A.Juknevičių sustabdė Vladimiras Vasiljevas, kurio automobilis patyrė techninį gedimą. Savo eiga jis važiuoti negalėjo, todėl paprašė lietuvio partempti iki finišo. Žinodamas apie didelę laiko persvarą, kurią V.Vasiljevas turėjo prieš Vaidotą Žalą kovoje dėl TOP-10, A. Juknevičius nusprendė neatsisakyti suteikti pagalbos jos prašančiam ir partempė lenktynininką į finišą.

„Likus 50 kilometrų iki finišo pamatėm, kad mus kažkas stabdo. Galvojom, kad prašys tik šiek tiek patempti, tačiau sulaukėm prašymo partempti iki finišo. V. Vasiljevo automobilyje nusisuko pagrindinis velenas, todėl jis negalėjo pasiekti finišo sava eiga. Tokia bėda trasoje gali ištikti kiekvieną. Toks tas Dakaras, negali žmogaus palikti bėdoje, kai jis prašo pagalbos. Jeigu nebūčiau sutikęs padėti aš, tai būtų padaręs kažkas kitas, bet tai lieka tik spėliojimai ir visa tai yra sporto dalis”, – aiškino A.Juknevičius.

Partempęs V.Vasiljevą į finišą, A.Juknevičius sulaukė iš lenktynininko kito prašymo – nutempti jo automobilį iki galutinio kontrolės taško, esančio prieš finišo podiumą, tačiau lietuvis tai daryti atsisakė. Visgi, rusui galiausiai pavyko nusigauti iki finišo podiumo, kai jį atitempė Andrejaus Karginovo „Kamaz“ sunkvežimis. V.Vasiljevas ralį baigė užėmęs 10-ą vietą, kiek mažiau nei pusvalandžiu aplenkęs V.Žalą.

REKLAMA

„Dakaras baigėsi, ant finišo podiumo pasirodyta! Šitos lenktynės negali būti lengvos. Dėkoju už pagalbą Andrejui Karginovui ir Antanui Juknevičiui. Be jūsų pagalbos Dakaro nebūtume baigę“, – rašoma V.Vasiljevo „Instagram“ paskyroje.

Tuo tarpu kitas rusas – Deniso Krotovo šturmanas Konstantinas Žilcovas – nepraleido progos dar kartą įgelti Dakaro organizatoriams.

„Kelio knyga šiemet buvo surašyta labai korektiškai. Jei laikysiesi nurodymų, nuvažiuosi ten, kur reikia. Visgi, kaip ir visose kitose varžybose, užtenka vieno nešvaraus darbelio, kokio sulaukėme 1B greičio ruože. Ten ir buvo lemiamas etapas. Nassero Al-Attiyah šiame ralyje taip ir neišvydome dalyvaujančio tikroje kovoje. Su lyderiais tai nutinka jau ne pirmą kartą. Jis vieną valandą „išlošė“ prieš visus tame greičio ruože ir likusį Dakarą ramiai riedėjo iki finišo“, – „Telegram“ kanalui „Cross Country Rally“ sakė K.Žilcovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų