Romoje (Italija) trečiadienį finišavo Europos plaukimo čempionatas 50 m ilgio baseine, kuris buvo istoriškai sėkmingas Lietuvos sportininkams.

Dar praėjusį penktadienį Andrius Šidlauskas 100 m krūtine nuplaukė per 59.50 sek. ir pasiekė didžiausią karjeros laimėjimą – iškovojo Europos čempionato bronzą. Praėjusį šeštadienį analogiškoje rungtyje tarp moterų bronzą pridėjo Rūta Meilutytė, finišą pasiekusi per 1 min. 6.50 sek.

Pirmadienį didžiausiu karjeros laimėjimu džiaugėsi Kotryna Teterevkova. 20-metė iškovojo bronzos medalį 200 m plaukime krūtine (2:24.16). Iki tol ji neturėjo medalių tokio rango suaugusiųjų varžybose.

Trečiadienį čempionatą vainikavo R.Meilutytės triumfas 50 m plaukime krūtine. Lietuvei auksą užtikrino 29.59 sek. rezultatas.

Lietuvos plaukikai su 1 aukso ir 3 bronzos medaliais valstybių įskaitoje užėmė 11-ą vietą. Taip jie pakartojo 2016 m. rezultatą, kai irgi buvo 11-i, nors tada liko su 3 medaliais (1 aukso, 2 bronzos).

Tad šis prabėgęs Europos plaukimo čempionatas yra pats sėkmingiausias mūsų šaliai per visą Lietuvos istoriją.

Medalių įskaitoje Romoja visus triuškino šeimininkai italai. Nuosekliai čempionatui savų fanų akivaizdoje besiruošę italai iškovojo 13 aukso, 13 sidabro ir 9 bronzos medalius. Antri buvo vengrai (5 aukso, 7 sidabro, 3 bronzos), treti – britai (4, 5, 6).

Medalius iš viso laimėjo 20 šalių sportininkai. Lietuviai aplenkė 15-oje vietoje likusius lenkus, o latviai su estais čempionatą baigė tuščiomis.