REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Kori Doty  (nuotr. facebook.com)

8 mėnesių kanadiečio kūdikio sveikatos kortelė gali būti pirmoji pasaulyje, kurioje vaiko lytis yra pažymėta kaip „nenuspręsta“.

12

8 mėnesių kanadiečio kūdikio sveikatos kortelė gali būti pirmoji pasaulyje, kurioje vaiko lytis yra pažymėta kaip „nenuspręsta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savęs nei vyru, nei moterimi nelaikantis Kori Doty ir save mieliau apibūdinantis asmenvardžiu „jie“, ir savo naujagimio Searyl Atli lyties oficialiuose dokumentuose neskelbs.

REKLAMA

Pasak Kori, Searyl auginamas taip, kad pats nuspręstų, kuo nori būti, o iš vartojamo žodyno žinotų kas yra jo tėvai.

„Searyl vadinu kūdikiu ir skiriu visą meilę bei paramą, kad galėtų tapti jokių suvaržymų nejaučiančiu mergaite ar berniuku tapusiu žmogumi“, - „CBC“ naujienų portalui pasakojo Kori.

Ir moterimi ir vyru save vadinantis tėvas Kanadoje esančios Britų Kolumbijos provincijos valdžios nuo lapkričio, kuomet ir gimė Searyl, prašė išduoti gimimo liudijimą, kuriame vaikelio lytis nėra nurodyta, bet atsakingi asmenys atsisakė tai daryti. Tuo metu jau daugiau nei mėnesį turimoje sveikato kortelėje naujagimio lytis nėra apibrėžta.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialiame dokumente prie skilties, kurioje nurodoma asmens lytis, parašyta raidė „U“, kas, išvertus iš anglų kalbos, reiškia „nenuspręsta“ arba „nepaskirta“.

Pasak Kori advokato, šiuo metu provincijoje išduodamuose gimimo liudijimuose lytį galima pasirinkti iš dviejų siūlomų variantų – moteris ar vyras. Tačiau yra ir tokių gyvenamųjų regionų Kanadoje, kuriuose jau svarstoma politika leidžianti į šį pasirinkimų sąrašą įrašyti ir trečią oficialiuose dokumentuose naudojamą variantą, neapibūdinantį nei moteriškos, nei vyriškos asmens lyties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigia Kori, nerimaujama, kad toks priimtas įstatymas išskirs iš kitų savęs į tam tikrus rėmus įstatyti nenorinčius žmones ir jie gali tapti patyčių, diskriminacijos ir neapykantos aukomis.

Kori ir Britų Kolumbijos Žmonių teisių tribunolas ginčijasi, kad nenustatytos lyties pasirinkimas turėtų būti įteisintas visuose Kanadoje ir Britų Kolumbijoje išduodamuose dokumentuose.

Kaip teigia Kori, dabar nusprendus nebūti priskirtam prie tam tikros žmonių grupės, šiuo atveju tai yra moterys ar vyrai, gali sukelti problemų ateityje, kai asmuo, supratęs, kokios lyties jis yra, tai norės nurodyti ir visuose oficialiuose dokumentuose. Be to, toks pasiūlymas sumažintų tokių žmonių kaip Kori patiriamą stresą.

REKLAMA

„Man gimus, gydytojai pažiūrėjo į mano lytinius organus ir nusprendė mano lytį. Šis apibrėžimas mane lydėjo visą gyvenimą, nes turėjau elgtis ir rengtis taip, kaip buvo nurodyta mano gimimo liudijime. Šie „apribojimai“ man visiškai netiko, o vėlesniame gyvenime turėjau labai stipriai pasikeisti ar prisitaikyti“, - sakė Kori.

Prieš kelis mėnesius Kanados provincijos ir federalinė valdžios svarstymams pateikė siūlymus, kuriais Žmonių teisių kode bus kalbama apie asmenų laisvę pasirinkti lytį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų