Antradienį Švedijos sostinėje prasidėjo planetos plaukimo taurės varžybų trumpame (25 m ilgio) baseine penktasis etapas.

Pirmąją varžybų dieną Vytautas Janušaitis 100 m distancijos kompleksiniu būdu finale užėmė šeštąją vietą - 54,60 sekundės. Lietuviui pavyko aplenkti tik Naujosios Zelandijos ir JAV sportininkus.

Kvalifikacinėse varžybose lietuvis plaukė lėčiau (54,72), tačiau jo rezultatas buvo penktas.

Rungties finale nugalėjo brazilas Thiago Pereira (52,97), sidabro medalis atiteko PAR plaukikui Gerhardui Zandbergui (53,13), bronza - prancūzui Antoine`ui Galavtine`ui (53,76).

Vyrų 50 m rungties krūtine finale aštuntas - paskutinis - buvo bei naujo Lietuvos rekordo autoriumi tapo Edvinas Dautartas - 27,98 sekundės.

Aštuntas Lietuvos sportininko rezultatas buvo ir atrankos plaukimuose.

Šioje distancijoje nugalėjo olandas Robinas van Aggele (27,19), aplenkęs Cameroną van der Burghą (27,20) iš PAR bei ukrainietį Olegą Lisogorą (27,28).

Dvyliktas E. Dautartas (2:14,79) buvo 200 m rungtyje krūtine, o Giedrius Titenis (2:18,15) šioje distancijoje finišavo šešioliktas.

Aštuonioliktąja pozicija 100 m rungtyje laisvuoju stiliumi tenkinosi Saulius Binevičius (50,35),

Moterų 50 m rungtį laisvuoju stiliumi antradienį laimėjo bei naują planetos rekordą - 23,79 sekundės - pasiekė varžybų šeimininkė Therese Alshammar.

Ankstesnis pasaulio rekordas šioje rungtyje (23,85) nuo 2005 metų priklausė australei Lisbeth Lenton.