Šeštadienį Prancūzijos sostinėje prasidėjusiame IX pasaulio lengvosios atletikos čempionate sėkmingai kvalifikacinių 100 m bėgimo varžybų barjerą įveikė Agnė Eggerth (Visockaitė). Lietuvos sprinterė distanciją įveikė per 11,44 sek. ir, penktajame bėgime finišavusi trečia, pateko į ketvirtfinalį.

Aštuoniuose kvalifikaciniuose bėgimuose dalyvavo 64 sportininkės, o į ketvirtfinalį pateko po tris pirmąsias vietas bėgimuose užėmusios atletės bei dar aštuonios greičiausiai bėgusios sportininkės.

100 m bėgimo ketvirtfinalio varžybos šeštadienį prasidės 20 val. 40 min. Lietuvos laiku.

Septynkovininkė Austra Skujytė po antrosios rungties pakilo į 18-ąją poziciją

Šeštadienį Prancūzijos sostinėje prasidėjusiame IX Pasaulio lengvosios atletikos čempionate septynkovininkė Austra Skujytė po antrosios rungties su 1845 taškais pakilo į 18-ąją poziciją.

Šuolio į aukštį sektoriuje lietuvaitė įveikė kartelę pakeltą į 176 cm aukštį ir, "uždirbusi" 928 taškus pasidalijo 10-17 vietomis tarp 22-jų dalyvių.

Bendroje įskaitoje lydere septynkovės varžybose tapo asmeninį rekordą šuolių į aukštį sektoriuje pagerinusi Europos čempionė švedė Carolina Kluft (194 cm). Po dviejų rungčių ji turi 2255 taškus ir 19 taškų lenkia po pirmosios rungties pirmavusią 1999 metų pasaulio čempionę prancūzę Eunice Barber (Junis Barber).

Pasaulio čempionės titulą ginanti rusė Jelena Prochorova su 2000 taškų pakilo į penktąją poziciją.

Pirmas čempionato auksas - ekvadoriečiui

Ekvadorietis Jeffersonas Perezas (Džefersonas Peresas) laimėjo vyrų 20 km ėjimo varžybas ir iškovojo pirmąjį aukso medalį šeštadienį Prancūzijos sostinėje prasidėjusiame IX Pasaulio lengvosios atletikos čempionate.

29-erių metų 1999-ųjų pasaulio vicečempionas J.Perezas distanciją įveikė per 1 val. 17 min. 21 sek. ir viena sekunde pagerino ispanui Francisco Fernandezui (Francisko Fernandesui) priklausiusį aukščiausią pasaulio pasiekimą, kurį jis buvo pagerinęs praėjusių metų balandį Turku (Suomija) mieste.

Šįsyk Europos čempionas F.Fernandezas sugaišo 1 val. 18 min. ir tenkinosi sidabro medaliu, o bronza atiteko nugalėtojo titulą ginusiam rusui Romanui Rasskazovui:

1. Jefferson Perez (Ekvadoras) 1 val. 17.21 sek.2. Francisco Javier Fernandez (Ispanija) 1:18.003. Roman Rasskazov (Rusija) 1:18.074. Noe Hernandez (Meksika) 1:18.145. Luke Adams (Australija) 1:19.356. Ivan Trotskiy (Baltarusija) 1:19.40