Remiantis kasmetine Pasaulio ekonomikos forumo Ateities darbo rinkos ataskaita, net 83 proc. Lietuvos įmonių nurodo, kad įgūdžių turinčių talentų trūkumas trukdys verslo transformacijai, o tai gerokai viršija pasaulio vidurkį – 63 proc.
„Automatizacijos poreikis Lietuvoje, ypač prekyboje, auga milžinišku greičiu, nes tai tampa nebe pasirinkimu, o būtinybe. Pagrindinė priežastis – tiesiog fizinis darbuotojų trūkumas senstančioje rinkoje, kai verslui reikia išlikti. Prie to prisideda ir aukšta infliacija, verčianti ieškoti efektyvumo, mažinti kaštus ir gerinti klientų patirtį“, – pranešime cituojamas „StrongPoint Technology“ vykdantysis direktorius Julius Stulpinas.
Jis priduria, kad keičiasi ir pirkėjų lūkesčiai. Žmonės nori greičio, patogumo, kontrolės ir automatizuoti sprendimai leidžia tai užtikrinti. Todėl vis daugiau įmonių žiūri į automatizaciją kaip į strateginę investiciją.
Nors dabar Lietuvos įmonės į darbuotojų mokymus investuoja kukliai, Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, ateinančiais metais 86 proc. įmonių planuoja skirti papildomų lėšų darbuotojų perkvalifikavimui ir kvalifikacijos kėlimui.
„Dėl talentų jau konkuruojame ne tik su kitomis Lietuvos ir kaimyninių šalių technologijų įmonėmis, bet ir su pasauliniais žaidėjais. Gerai apmokami technologijų specialistai jau uždirba panašiai, kiek jų kolegos Skandinavijoje (…). Tai rodo, kad Lietuva jau dabar yra svarbi technologijų kūrimo šalis“, – teigia vykdantysis direktorius.
Pasak J. Stulpino, sparčiausiai talentai vystosi finansinių technologijų, sveikatos technologijų ir mažmeninės prekybos technologijų srityse.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!