Norvegijoje vykstančio pasaulio slidinėjimo čempionato moterų 1,3 km sprinto lenktynes laisvuoju stiliumi ketvirtadienį laimėjo norvegė Marit Bjoergen.

30-metė Norvegijos slidininkė šios rungties planetos čempione buvo tapusi ir 2003 metais.

Sidabro medalį iškovojo nugalėtojos titulą gynusi italė Ariannai Follis, o bronzos apdovanojimas atiteko slovėnei Petrai Majdič.

Finale dalyvavo šešios slidininkės.

Kaip jau skelbta, atrankos varžybose Lietuvos atstovė Lina Kreivėnaitė užėmė 61-ąją vietą, o Ingrida Ardišauskaitė tarp 86 dalyvių liko 64-a.

Vyrų 1,5 km sprinto lenktynes laisvuoju stiliumi laimėjo 25-erių metų švedas Marcusas Hellneris. Jis pasaulio čempionu tapo pirmą kartą.

Antrąją vietą užėmė norvegas Petteris Northugas, o trečiąją - kitas Švedijos atstovas Emilis Joenssonas.

Nugalėtojo titulą gynęs norvegas Ola Vigenas Hattestadas liko ketvirtas.

Atrankos varžybose Modestas Vaičiulis buvo 57-as, Aleksejus Novoselskis - 60-as, o Vytautas Strolia - 98-as.