REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
23
Kova su vapsvomis

Dr. Seirian Sumner iš London Universiteto Koledžo sako, kad rugpjūčio mėnesį vapsvos kankina labiausiai. Kad jos laikytųsi atokiai, ekspertė pataria naudoti alaus, o ne uogienės spąstus, rašoma dailymail.co.uk.

23

Dr. Seirian Sumner iš London Universiteto Koledžo sako, kad rugpjūčio mėnesį vapsvos kankina labiausiai. Kad jos laikytųsi atokiai, ekspertė pataria naudoti alaus, o ne uogienės spąstus, rašoma dailymail.co.uk.

REKLAMA

Nė kiek ne mažiau nei saldumynai vapsvas traukia sumuštiniai su mėsos gaminiais, atskleidžia ji.

Vapsvos gali sugadinti ramų vasarišką pikniką – laimei, ekspertė pataria, koks geriausias būdas šiuos vabzdžius laikyti atokiai, kol valgote.

Dr. Seirian Sumner iš Londono Universiteto Koledžo, vadinama „Vapsvų Moterimi“, atskleidė, kad rugpjūčio mėnesį vapsvos labiausiai trukdo iškylautojams – šiuo metu jos yra baigusios daugintis ir maitinti lervas.

Tačiau ekspertė įspėja, kad nėra reikalo vapsvoms spęsti cukraus spąstų ar slėpti saldumynų – vapsvas taip pat traukia mėsos kvapas.

REKLAMA
REKLAMA

Su žurnalu „Good Housekeeping“ jis pasidalino geriausiais savo patarimais, kaip įkyrius vabzdžius laikyti atokiai nuo maisto.

1. NESPĘSKITE UOGIENĖS SPASTŲ

Dr. S. Sumner sako, kad uogienės spąstai yra rizikinga strategija ir kad alaus spąstai būtų daug efektyvesni. „Bitininkai prie avilių paspendžia alaus spąstų, kad nuviliotų vapsvas nuo avilių ir kad jos nenusiaubtų kolonijos.“ – aiškina Dr. S. Sumner. – „Gali būti, kad tokie spąstai atitrauks vapsvas nuo jūsų, bet taip pat įmanoma, kad jie tiesiog privilios jas arčiau.“

REKLAMA

2. VAPSVOS NE VISADA NORI CUKRAUS

Dr. S. Sumner aiškina, kad vapsvos lėks tiesiu taikymu prie saldumynų vasaros pabaigoje, kai jau yra primedžiojusios vabzdžių savo mėsėdžių jauniklių maitinimui.

Bet tol, kol vapsvos dar juos maitina, jos labiau domėsis jūsų sumuštiniais su kumpiu, o ne gazuotais gėrimais ar fondiu pyragaičiais.

Dr. S. Sumner sako: „Vasarai baigiantis vapsvų lervos maždaug savaitę virsta lėliukėmis, o po to tampa suaugusiomis vapsvomis. Kai nebelieka lervų, kurias reikėtų maitinti, kolonijos darbininkams lieka mažiau darbo. Tuomet jie ima mums kliudyti.“

REKLAMA
REKLAMA

3. UŽDENKITE MAISTĄ

Dr. S. Sumner iškylautojams pataria visą maistą laikyti uždengtą dangteliais, o ne išdėlioti indelius atidarytus – taip vapsvos laikysis atokiai. Padės net ir drobinė skepetaitė – vapsvos vis tiek galės užuosti jūsų maistą, bet negalės į jį kibti.

4. NEMĖGINKITE JŲ BAIDYTI

Nors tikrai kyla pagunda imti rėkti ir aklai baidyti vapsvą, kai ji pernelyg prisiartina, dr. S. Sumner sako, kad geriausia – nejudėti. „Jei nejudate, vapsva jumyse nemato pavojaus. Jei muistotės, kyla didesnė tikimybė, kad ji jums įgels.“ – pataria dr. S. Sumner.

5. SUGAUKITE PIRMĄ ATSKRIDUSIĄ VAPSVĄ

Vapsvos dirba komandomis, todėl jei viena randa maisto, ji greitai apie tai praneš savo šeimai ir tada visos jos sulėks pasistiprinti jūsų paruoštu iškylos maistu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dr. Sumner pataria: „Geriausia, ką galite padaryti – tai izoliuoti pirmąją atskridusią vapsvą. Tai – žvalgybininkas, kuris greitai perduos informaciją kitoms vapsvoms. Uždenkite jį puodeliu ar stikline ir ten jį palikite.“

Bet paiškylavę būtinai išleiskite vabzdį ir jo nežudykite – vabzdžiai yra be galo svarbūs ekosistemai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų