REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mano dukrai 15 metų. Apie intymius dalykus su ja nekalbame, šiomis temomis nesu jai patarėja. Galvoju, kad dėl kai kurių problemų ji norėtų pasikalbėti su ginekologe, bet nedrįsta man to pasakyti...

REKLAMA
REKLAMA

Tiesą sakant, aš pati pas šios srities gydytoją lankausi tik tuomet, jei sustreikuoja sveikata.

REKLAMA

Veronika

Deja, pripažįsta ginekologai, mamos dukras pas juos atveda tik atsiradus negalavimų. Tuomet pirmasis vizitas būna susijęs su gydymu, kartais ir apžiūra dėl ligos būna skausminga. Taip neretai susiformuoja atsainus merginų požiūris į profilaktiką.

Periodinis patikrinimas (tai galima pavadinti apsidraudimu nuo ligos) yra prastesnis ir malonesnis nei gydymas, ypač tuo atveju, kai liga jau yra pažengusi.

Deja, vizitų pas ginekologus vengia ir moterys. Dauguma kreipiasi tik blogai pasijutusios. Tuo tarpu yra labai svarbus auklėjimas ir supratimas, kad gydyti ligą yra daug sunkiau, nei užbėgti jai už akių. Beje, ir medicinos galimybės, kai liga yra užleista, gali būti ribotos.

REKLAMA
REKLAMA

Mamos ir pačios turėtų nevengti profilaktinių patikrinimų, apie tai vertėtų pasikalbėti su dukromis, paaiškinti tokios savirūpos svarbą.

Profilaktinę patikrą sudaro krūtų bei ginekologinė apžiūra. Tiriama, ar nėra krūtų ligų simptomų, taip pat dėl gimdos kaklelio ikivėžinių pakitimų bei gimdos ir kiaušidžių ligų.

Rengiantis vizitui pas ginekologą, tiek merginoms, tiek moteris vertėtų apgalvoti atsakymus į tokius gydytojo klausimus: kada paskutinį kartą buvo mėnesinės, koks jų reguliarumas bei kraujavimo gausumas, ar menstruacijos skausmingos, ar anksčiau sirgta ginekologinėmis ligomis, ar (kokių) vartojate kontraceptikų. Jei vartojate vaistų, reikia žinoti jų pavadinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pas gydytoją geriau apsilankyti po mėnesinių, nes ciklo viduryje apžiūra sukeltų daugiau diskomforto, ne visi tyrimai būna informatyvūs.

Su gydytoju akušeriu ginekologu galima aptarti visus aktualius intymiosios higienos bei lytinio gyvenimo klausimus. Reikalui esant, gydytojas rekomenduos konsultuotis su seksologu.

Planuojant nėštumą su gydytoju verta pasitarti dėl mitybos, kada ir kaip vartoti folio rūgštį. Taip pat svarbu pasitarti su ginekologu ir apie planuojamą naudoti kontracepcijos metodą.

Gydytojas, atsižvelgdamas į lytinio gyvenimo, menstruacijų ir kitus ypatumus, buvusias ginekologines ligas ir moters ar merginos bendrą būklę patars, koks kontracepcijos metodas tinkamiausias. Su specialistu galima ir būtina pasitarti pardedant lytinį gyvenimą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų