REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 12-17 dieną Paryžiuje veikė „Neregėtos Lietuvos“ paroda ir pristatytas prancūziškas albumo leidimas.

REKLAMA
REKLAMA

Parodos atidarymo renginyje dalyvavo per du šimtus svečių: naujoji Lietuvos Respublikos ambasadorė Jolanta Balčiūnienė, Lietuvos atstovė UNESCO Ina Marčiulionytė, rajono merė Brigitte Kuster, Lietuvos garbės konsulai Prancūzijoje, žiniasklaidos, verslo, meno žmonės, lietuvių bendruomenės nariai.

REKLAMA

Šventė vyko trijose skirtingose salėse. Pirmajame merijos aukšte, kurį kasdien aplanko iki trijų tūkstančių paryžiečių, eksponuojama paroda. Didžiojoje salėje vyko albumo pristatymas ir videofilmo „Marso kanjonai“ demonstracija, o trečiojoje – priėmimas ir džiazo trio koncertas.

Projekto autorius Marius Jovaiša džiaugėsi, kad pirmasis prancūziškai išleisto albumo egzempliorius bus įteiktas prancūzų oro fotografijos patriarchui Yann Arthus-Bertran, kuris dėl paskutinę minutę pasikeitusios kelionės planų asmeniškai negalėjo atvykti į parodos atidarymą. „Yann Arthus-Bertran kūryba man buvo vienas iš pagrindinių įkvėpimo šaltinių“ – sakė M. Jovaiša.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspoziciją apžiūrėjęs turizmo agentūros vadovas D. Dubarry, pats keliasdešimt kartų aplankęs Lietuvą ir parašęs knygą apie Lietuvos ir Prancūzijos sąsajas, pakomentavo, kad atsirado dar vienas panašumas tarp šių šalių – ir apie Pancūziją, ir apie Lietuvą išleisti aukščiausios kokybės oro fotografijų albumai.

Lietuvos turizmo informacijos centro Paryžiuje vadovė Inga Lanchas pristatė „Neregėtos Lietuvos“ parodos planą: „Pirmasis atidarymas vyko septynioliktame Paryžiaus rajone, kuriame įsikūrusi Lietuvos Ambasada ir turizmo informacijos centras. Iš čia paroda keliaus į kitas Paryžiaus vietas ir kitus Prancūzijos miestus“.

Iki Prancūzijos, „Neregėtos Lietuvos“ parodos buvo surengtos dar dvylikoje pasaulio valstybių: nuo Australijos iki Argentinos, nuo Kanados iki Japonijos. „Šiais metais bus surengtos dar trys parodos: Vienoje, Palerme ir Stokholme“ – sakė M. Jovaiša. „Be prancūzų, albumo leidimai papildyti kinų, japonų, švedų ir italų kalbomis, tokiu būdu albumas jau išleistas iš viso 11 kalbų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų