REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministro Juozo Bernatonio kaltinimai policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui esą toleravus neteisėtą duomenų rinkimą apie aukščiausius šalies pareigūnus yra nepagrįsti. Tai trečiadienį (04.23) konstatavo Seimo laikinoji tyrimo komisija, kuriai vadovauja parlamentinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Aloyzas Sakalas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigiama trečiadienį paskelbtose komisijos išvadose, J. Bernatonio teiginiai, esą neteisėtas duomenų rinkimas buvo atliktas su V. Grigaravičiaus žinia, nepasitvirtino.

REKLAMA

Komisija taip pat nusprendė, jog VR ministro įsakymas dėl policijos generalinio komisaro nušalinimo nuo pareigų "neturi pakankamo teisinio pagrindo, tačiau paties nušalinimo teisėtumo klausimą gali spręsti tik teismas".

Taip pat komisija padarė išvadą, kad policijos generalinio komisaro atestacija "neturi teisinio pagrindo".

Išvadą komisija patvirtino bendruoju sutarimu.

"Komisijai nebuvo pateikta duomenų, o pati komisija nerado faktų, iš kurių būtų galima daryti išvadą, kad pareigūnai neteisėtai rinko duomenis per VRM žinioje esančią centrinę duomenų bazę, taip pat ir duomenis apie aukštus valstybės pareigūnus, tai darė generaliniam komisarui V. Grigaravičiui pavedus ar jam žinant apie tai", - rašoma komisijos išvadose.

REKLAMA
REKLAMA

"Džiaugiuosi, kad yra apgintas, mano manymu, sąžiningas pareigūnas ir parodyta, jog vidaus reikalų ministras visais atvejais buvo neteisus", - sakė komisijos narys konservatorius Jurgis Razma.

Į komisijos išvadas suskubo sureaguoti Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

"Susipažinęs su Seimo laikinosios komisijos išvadomis, Seimo pirmininkas A. Paulauskas pareiškė, kad, nepaisant vidaus reikalų ministro ir policijos generalinio komisaro velykinio susitaikymo, būtų sunku tikėtis tolesnio darnaus judviejų darbo", - BNS trečiadienį sakė Seimo pirmininko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Be to, ministro autoritetas visuomenės akyse yra smarkiai kritęs ir, pasak Seimo pirmininko, jis tikisi, kad J. Bernatonis, būdamas patyręs politikas, puikiai žinantis demokratinių šalių tradicijas, bus principingas ir nepasiliks ministro poste", - sakė parlamento vadovo atstovas spaudai.

A. Paulausko vadovaujamos Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos Seime seniūno pavaduotojas Vaclovas Karbauskis pareiškė, kad ministro veiksmus turėtų pirmiausia įvertinti Vyriausybės vadovas ir prezidentas bei koalicijos partneriai socialdemokratai.

REKLAMA

"Tikime, kad socialdemokratai tinkamai politiškai įvertins savo deleguoto ministro J. Bernatonio veiksmus", - sakė V. Karbauskis.

Paklaustas, ar socialliberalai ragina J. Bernatonį atsistatydinti, V. Karbauskis sakė: "žmoniškai tai yra suprantama, turbūt".

Parlamentinės komisijos pirmininkas socialdemokratas Aloyzas Sakalas, paklaustas, ar jo nuomone, po šių išvadų ministras turėtų atsistatydinti, pareiškė, kad "komisija politinių sprendimų nepriima".

"Turėdami išvadas, ir Seimas, ir Vyriausybė, ir prezidentas galės daryti savo sprendimus", - pridūrė jis.

REKLAMA

Komisijos narys konservatorius J. Razma po posėdžio pareiškė, kad komisijos išvados yra pagrindas "kelti J. Bernatonio atstatydinimo, interpeliacijos klausimą".

Opozicinės Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis žurnalistams pareiškė, kad ministrui pačiam neatsistatydinus Seime jam bus inicijuota interpeliacija.

Vyriausybės narys privalo atsakyti į interpeliacijos iniciatorių klausimus, o Seimui slaptu balsavimu nepritarus jo atsakymams, jis turi atsistatydinti.

Manoma, kad už J. Bernatonio atstatydinimą balsuotų ne tik opozicijos, bet ir valdančiųjų Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) bei kai kurie Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiek Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovybės posėdyje, tiek viešai J. Bernatoniui jo kolegos jau yra pasiūlę atsistatydinti.

Vyriausybės nariui atstatydinti reikia ne mažiau kaip pusės visų Seimo narių balsų. Seimas turi 141 narį, tačiau keturios parlamentarų vietos šiuo metu yra laisvos.

Iš parlamentinės tyrimo komisijos posėdžio išėjęs ministras šykščiai komentavo savo planus. Paklaustas, ką mano apie kai kurių savo partijos kolegų pasiūlymą atstatydinti, jis tepasakė "padiskutuosime". Į klausimą, ar atsistatydins, ministras atsakė šypsena.

REKLAMA

"Žinoma, su viskuo sutinku. Komisija visada teisi", - sakė ministras, paklaustas, ar sutinka su komisijos išvadomis.

Socialdemokratinės koalicijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė BNS teigė, kad parlamentinės tyrimo komisijos išvadas dėl J. Bernatonio ketvirtadienį svarstys partijos vadovybė, tačiau ji atsisakė komentuoti galimus sprendimus.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Brazauskas antradienį Seime pareiškė norą, kad komisijos išvados nesugriautų prieš Velykas pasiekto susitarimo dėl vidaus reikalų ministro ir policijos generalinio komisaro tolesnio darbo.

REKLAMA

Praėjusį šeštadienį, Velykų išvakarėse, J. Bernatonis ir V. Grigaravičius pareiškė susitaiką po keliolika dienų trukusio konflikto, kai ministras viešai apkaltino policijos vadovą toleravus neteisėtą duomenų rinkimą apie aukščiausius šalies vadovus ir vidaus reikalų sistemos pareigūnus.

Po šių kaltinimų J. Bernatonis policijos generalinį komisarą nušalino nuo pareigų, o premjeras ir prezidentas prabilo apie V. Grigaravičiaus atleidimą iš darbo. Tuomet visuomenėje kilo didelis nepasitenkinimas, net surengtos kelios protesto akcijos, palaikančios komisarą.

Seimas, reaguodamas į šią situaciją, sudarė laikinąją tyrimo komisiją.

Antradienį VRM vadovas grąžino V. Grigaravičių į darbą.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų