REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
46
Nijolė Pareigytė (nuotr. TV3)

Grupės „69 Danguje“ narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė veltui laiko neleidžia. Žinoma atlikėja ne tik koncertuoja, augina dukrą, bet ir užsiima bendruomeniškumą skatinančia veikla.

46

Grupės „69 Danguje“ narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė veltui laiko neleidžia. Žinoma atlikėja ne tik koncertuoja, augina dukrą, bet ir užsiima bendruomeniškumą skatinančia veikla.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt žinoma moteris papasakojo, kaip tai ėmė keisti net ir jos pačios gyvenimą.

Kauno rajono Ramučių kultūros centras organizavo jau tradicija tapusį šeimų ir kaimynų pikniką „Pamaitink uodus“, kuriame vakaro žvaigžde tapo Nijolė. Šiame renginyje moteris kalbėjo apie tobulą ir netobulą mamą. Kaip pati atlikėja teigia: „Aš labai stengiuosi būti gera mama ir pavyzdžiu savo dukrytei. Bet aišku, kad būna visaip. Manau, kad kai dedi pastangas, gausi ir gerą rezultatą, ir tau pavyks. Kai augini pirmą vaiką, jaudiniesi dėl įvairiausių dalykų. Jeigu turėčiau antrą, manau, kad būtų dar kitaip, gal kitaip auginčiau, nes jau turiu patirties“.

Augindama savo atžalą, moteris neslepia, kad vaiko nelepina. „Nelepinu savo vaiko, pas mus viskas su protu. Kartais ir palepinu. Norint motyvuoti vaiką, kad šis gerai elgtųsi, reikia tai daryti. Kartais ir sudrausminu, kartais paauklėju, kartais supykstu. Viskas būna organiškai, kaip širdis liepia“ , – atvirauja ji.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau Nijolė mėgo linksmus vakarėlius, kur alkoholis liedavosi laisvai, tačiau to atsisakė vardan šeimos. Moteris alkoholiui tarė griežtą „ne“. „Motinystė yra labai stiprus jausmas, išgyvenimas bei pareiga…Tai man padėjo atsikratyti visų priklausomybių. Kai tapau motina, viskas pasikeitė“ , – atvirai kalba jauna moteris.

REKLAMA

Moterį įkvėpė knyga

Nijolė šiuo metu užsiima motyvatorės veikla. Važinėja po įvairiausius miestus, vietas ir pasakoja savo istoriją – kaip pavyko atsikratyti priklausomybių, kas ją motyvuoja. Šią gražią iniciatyvą paskatino skaityta knyga.

„Aš dabar skaitau Danijos profesoriaus knygą, kad Danijoje yra laimės institutas, kur analizuojama, kas žmogui suteikia laimės, kada jis būna laimingas, o kada nelaimingas. Jie išskiria kaiminystės bendruomeniškumą, kaip laimės faktorių, kas žmogų daro tikrai laimingu. Mes turim, ypatingai šiais laikais, labai daug bendrauti, turim susitikti, turim paklausti, kaip sekasi. Bendruomeniškumo stoka, sakykim, lietuvius, labai skiria nuo danų. Danai kaimynai turi net bendrus įrankius, kuriais visi dalinasi. Kažkam kažkas vakarienę daro, žodžiu, daugiau bendrauja negu mes. Mes – tvorom apsistatom, norim privatumo, kad niekas nematytų, niekas negirdėtų. Manau, kad mūsų tai tikrai nedaro laimingesniais“.

REKLAMA
REKLAMA

Vos radusi laiko, stengiasi padėti

Nijolei patinka įkvėpti ir padrąsinti žmones. Todėl ji su malonumu, kai tik turi laisvo laiko, važiuoja visur, kur kviečia.

„Susitikimuose pasakoju apie savo gyvenimą, kas mane motyvavo, kas man padėjo. Kalbėjau apie žalingus įpročius, kaip jų atsisakiau. Kokia esu dabar mama, kokie buvo mano tėvai, kokia buvo mokykla. Po to ir padainuoju“, – juokiasi dainininkė.

„Stengiuosi vienyti. Aš dabar važiuoju visur, kur mane kviečia. Jeigu galiu, tai ir važiuoju“ , – priduria ji.

Mokosi vieni iš kitų

Pirmą vasaros dieną moteris dalyvavo Ramučių kultūros centre, kur kiekvienais metais rengiama šventė. „Jie daro tokį suneštinį vakarėlį. Atsineša keptų sumuštinių, lašinių, dešros, arbatos, kavos ir taip piknikauja“. O jau po poros dienų ji keliavo į socializacijos centrą – ten aplankė nepilnametes mergaites. Centre netrūko pokalbių, kaip pati atlikėja sako: „Mes šnekėjom beveik tris valandas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris džiaugiasi, kad vykdama į tokias vietas, ne tik ji mokina ir motyvuoja kitus, bet semiasi patirties ir iš kitų.„Socializacijos centre man buvo labai fainai, apsikabinom ir pasibučiavom... Ir dainavom, ir verkėm. Vėliau net paprašėm, kad išeitų visos mokytojos, sesutės ir taip toliau. Likom vienos ir labai atvirai apie viską pakalbėjom. Ir labai fainai, dabar einu ir mąstau“.

Graži iniciatyva įkvėpti vieni kitus moterį paskatino paprašyti patarimų nepilnamečių merginų apie motinystę. „Aš daugiau klausiau jų patarimo. Prašiau pagalbos jų, nes pati auginu vaiką. Paklausiau kokių klaidų neturėčiau daryti auklėjant savo vaiką. Išgirdau labai daug pasakymų. Na, o patarimų nenoriu viešinti, nes jos kalbėjo asmeniniais pavyzdžiais. Svarbiausia, aš supratau, ką jos nori man pasakyti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų