REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžyje pastatytas spektaklis specialiai neregiams populiarumo sulaukė ir tarp sveikųjų. Akis užsirišę regintieji per spektaklį skatinami liesti, ragauti, užuosti, girdėti ir nors trumpam pajusti aklojo pasaulį.

Panevėžyje pastatytas spektaklis specialiai neregiams populiarumo sulaukė ir tarp sveikųjų. Akis užsirišę regintieji per spektaklį skatinami liesti, ragauti, užuosti, girdėti ir nors trumpam pajusti aklojo pasaulį.

REKLAMA

Spektaklis vaikams Panevėžio lėlių vežimo teatre dėmesio sulaukė ir tarp suaugusių.

Kiekvienam žiūrovui prieš įžengiant į salę pasiūlomas akių raištis, o atsidūrus aklinoje tamsoje nusigauti iki scenos jau padeda matantis palydovas.

Pirmą kartą panevėžiečiams pastatytas pojūčių spektaklis „6-sis jausmas“, nors ir skirtas negalintiems matyti, smalsumą kelia ir sveikiesiems. Štai Žemynos progimnazijos pradinukų mokytoja specialiai atsivedė visą klasę, nes pirmokų gretose kaip tik mokosi visai akla mergaitė. Pasak pedagogės, sveikiems vaikams tai puiki pamoka pajusti, ką reiškia gyventi nematant ir kaip svarbu užjausti kitą.

„Mes prieš ateidami šnekėjom, nes mes turim ir tolerancijos dieną, kaip kitaip jiems paaiškinti, kaip priimti kitokį žmogų, draugą, kuris, na, tiesiog nemato ir nieko kitaip nesupranta, tik per pojūčius. Kad turėtų supratimą, atjautimą tam vaikui“, – kalbėjo pradinukų mokytoja Vida Sabaliauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainietės režisierės idėjai statyti pojūčių spektaklį panevėžiečiai pritarė iškart. Teatro vadovas įsitikinęs, kad tokiu būdu ir teatras tampa atviresnism ir draugiškesnis žiūrovams su negalia. Juk apdovanoti visais pagrindiniais pojūčiais retai susimąsto apie regėjimo ar klausos negalią turinčių žmonių laisvalaikį.

REKLAMA

Tai inkliuzinis projektas, skirtas visiems žmonėms. Inkliuzija – tai visų žmonių įtraukimas, nepaisant jų fizinių ypatybių. Šiuo atveju fizinė ypatybė yra nematantys žmonės“, – teigė spektaklio režisierė Katerina Lukjanenko.

„Mūsų teatro tikslas buvo atkreipti dėmesį į tuos žmones, manau, kad tiems žmonėms, kas liečia teatrą, yra daroma mažoka“, – pridūrė teatro vadovas Antanas Markuckis.

Interaktyviu ir neįprastu vaikams spektakliu sužavėti liko ir suaugusieji.

„Lietuvoj nėra dar taip populiaru tie pojūčių spektakliai ir tau jau iš principo yra įdomu dėl to, kad tau jau visai kiti stimulai, nematai iš tikro, bandai suprasti, nors ir vaikams skirtas spektaklis, aš net keliose vietose galvojau, o kur čia dabar tas siužetas, kur čia dabar esam“, – teigė žiūrovas.

Valandos trukmės spektaklis puikiai įtraukė smalsius ir judrius vaikus. Kai kurie dalyviai užrištomis akimis noriai leidosi į kelionę, scenoje ragaudami uogienę, krimsdami ką tik nuo medžio skintas kriaušes ar mėgaudamiesi iš dangaus prapliupusiu lietumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų