0

Panevėžio „Ekranas" ketvirtadienį Rygoje, „Skonto" futbolo manieže draugiškose rungtynėse išmėgino jėgas su Estijos čempionais Talino „Levadia" ir po pirmame kėlinyje praleisto įvarčio varžovams nusileido minimaliu rezultatu 0:1, teigiama pranešime spaudai.

Rungtynės Rygoje prasidėjo labai energingai, abi komandos nuolat stengėsi regzti atakas. Per pirmąsias 5 minutes labiau patyrę varžovai dukart netiksliai smūgiavo iš toli, tuo tarpu panevėžiečiai 8-ąją minutę atsakė labai pavojingu išpuoliu. Vartininkas Kornelijus Timofejevas pradėjo greitą ekraniečių ataką, ranka nusviesdamas kamuolį per pusę aikštės peržiūroje dalyvaujančio Mohammed Abdul Basit link, kuris laimėjo oro dvikovą ir netrukus atsidūrė varžovų baudos aikštelėje, tačiau afrikietis kiek uždelsė ir smūgis skriejo greta vartų.

Kamuolys ir toliau ilgiau neužsibūdavo aikštės viduryje, abi ekipos dažnai stengėsi smūgiuoti iš toli, tačiau šie mėginimai vartininkams problemų nesukeldavo.

Visgi pirmasis įvartis krito į „Ekrano" vartus. Gynėjas Aleksandar Šušnjar nesėkmingu perdavimu bandė keisti atakos kraštą, o varžovai šios klaidos neatleido ir 24 minutę I.Teever smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė savo komandą į priekį 1:0.

Jau kitoje atakoje stiprų M.Abdul Basit smūgį atrėmė "Levadia" vartininkas, netrukus jam teko reaguoti ir į Tomo Dapkaus tolimą smūgį. Panevėžio ekipos praleistas įvartis neišmušė iš vėžių ir antroje kėlinio pusėje ekraniečiai gana tvirtai perėmė iniciatyvą.

Antrame kėlinyje toliau vyravo atviras futbolas. Progų turėjo abi ekipos: du varžovų smūgius efektingai atrėmė K.Timofejevas. Tuo tarpu panevėžiečių gretose puikaus šanso neišnaudojo Lukas Kochanauskas, nepataikęs į tuščius vartus.

Ekraniečiai antrajame kėlinyje atliko 9 keitimus, varžovai - 4, tačiau rezultatas nebepakito ir rungtynės baigėsi minimalia estų pergale 1:0.

Tai jau šeštasis ekraniečių kontrolinis testas. Mėlynai raudoni su „Daugavpils" susitiko sausio 17 dieną, pergalę 3:0 iškovojo namuose rungtyniavęs „Ekranas". Antroje kovoje Panevėžio ekipa 10:1 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį", vėliau 1:2 nusileido „Trakų" futbolininkams bei vienodais rezultatais 2:0 įveikė „Klaipėdos Granitą" ir „Daugavpils" futbolininkus.

FK "Ekranas" sudėtis: K.Timofejevas, R.Pilotas (70' Dž.Petrauskas), E.Girdvainis (77' A.Meškinis), A.Šušnjar (46' M.Dūda), Sig.Urbys, D.Petrauskas (46' E.Baranauskas), D.Norvilas (62' R.Stanulevičius), T.Salamanavičius (70' S.Urbys), Elivelto (84' J.Skinderis), T.Dapkus (46' U.Umeh), M.Abdul Basit (65' L.Kochanauskas)

FC "Levadia" sudėtis: R.Smiško, M.Podholjuzin (73' Voltškov), A.Artjunin, A.Jahhimovitš, A.Pikk, O.El Husseiny, M.Kaljumäe, A.Raudsepp (61' I.Antonov), H.Tamm (55' I.Subbotin), V.Ivanov, I.Teever (73' A.Rättel).)

Po rungtynių su Estijos čempionais Talino „Levadia“, Panevėžio „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas didelių priekaištų auklėtiniams neturėjo, o susitikimą įvardijo kaip lygių komandų dvikovą, kurioje sėkmė nusišypsojo „Levadia“ futbolininkams.

- Kokios mintys po susitikimo su Estijos čempionais?, - fkekranas.lt pakalbino „Ekrano“ vyriausiąjį trenerį V. Dambrauską.

- Tai eilinės kontrolinės rungtynės prieš čempionato pradžią. Priešininkas – stipriausias iš visų, su kuriais teko žaisti. Tai Estijos čempionai, kurie rimtai žvelgia į būsimą naują sezoną ir ruošiasi Čempionų lygos turnyrui, tad solidžiai komplektuoja ekipą. Labai lygios rungtynės, jie turėjo porą progų, mes taip pat galėjome ne kartą pasižymėti. Klaidą padarėme, jie įmušė įvartį, o mes nepasižymėjome, apmaudu.

- Kaip vertinate peržiūroje esančių brazilo puolėjo Elivelto ir saugo iš Ganos Mohammed Abdul Basit žaidimą?

- Iki čempionato pradžios liko kiek daugiau nei dvi savaitės. Dar nereikia šiandien priimti sprendimų dėl jų likimo mūsų klube. Žaisime draugišką mačą su Gargždų „Bangos“ ekipa, tad po jų bus galima daryti konkrečias išvadas. Jas pateiksime kitos savaitės pradžioje. Pirmas įspūdis teigiamas, neblogai jie žaidžia, kaip ir visa komanda: visi dirba, stengiasi, aikštėje atlieka tai, ko iš jų prašoma.

Šiandien varžovas buvo stipresnis, žaidimo tempas didesnis, tad ne viskas pavyko, priešininkas neleido visko įgyvendinti, ko mes norėjome. Tam ir yra skirtos draugiškos rungtynės, kad pasitikrintume savo galimybes.

Vasario 23 dieną namuose susitiksime su Gargždų „Banga“ ir kovo 1-ąją paskutiniame kontroliniame mače žaisime su I lygos Kazlų Rūdos „Šilo“ ekipa. Tai mūsų paskutinės repeticijos.

- Ar „Ekranas“ gali dar sulaukti pastiprinimo? Kokios grandys labiausiai kelia nerimą?

- Taip, gali mus papildyti vienas, kitas žaidėjas, ar jie bus, ar ne – matysime. Reikėtų atakuojančios pozicijos žaidėjų. Kitose grandyse esminių problemų nematome, tenkina tai, ką turime.