REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokijo olimpinės žaidynės bus tikrai išskirtinės. Vyks pandemijos metu, minios žiūrovų bus neįleidžiami į aikštes, ekstravagantiškas šventes pakeis griežta infekcijų kontrolė, draudžiami bus net apsikabinimai. Štai, kuo iš kitų žaidynių išsiskirs 2020-ųjų olimpiada.

Tokijo olimpinės žaidynės bus tikrai išskirtinės. Vyks pandemijos metu, minios žiūrovų bus neįleidžiami į aikštes, ekstravagantiškas šventes pakeis griežta infekcijų kontrolė, draudžiami bus net apsikabinimai. Štai, kuo iš kitų žaidynių išsiskirs 2020-ųjų olimpiada.

REKLAMA

„Santūrios“ ceremonijos

Rio, Londono ir Pekino atidarymo ceremonijos apakino pasaulį prabangiais efektais, įspūdinga choreografija ir tūkstančiais atlikėjų sausakimšuose stadionuose.

Tačiau koronaviruso eros versija liepos 23 d. bus „paprastesnė ir santūresnė“, sako organizatoriai. To imtasi tam, kad būtų sumažinta infekcijos rizika ir ceremonija „atitiktų esančią situaciją“.

Atidarymo ir uždarymo ceremonijose dalyvaus mažiau sportininkų, sausio mėnesį sakė olimpinių žaidynių pareigūnai. Tuo metu buvo pranešta, kad tik 6000 iš 11 000 varžovų galės dalyvauti atidaryme.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad Tokijo ceremonijos bus iš dalies niūrios. Bus pagerbti milijonai žuvusių nuo koronaviruso, taip pat pagerbtos 2011 m. Japonijos žemės drebėjimo, cunamio ir branduolinės katastrofos aukos.

REKLAMA

Jokio medalių bučiavimo

Sportininkams teks patiems užsikabinti medalius ir jie negalės jų bučiuoti, nes ant pakylos turės būti užsidėję kaukę.

Dėl to gali sumažėti nuoširdžių ir netikėtų akimirkų. Pavyzdžiui, kai dviratininkas Bradley Wigginsas Rio olimpinių žaidynių metu, grojant Didžiosios Britanijos himnui, nutaisė kvailą mimiką.

Taip pat bus sunku pakartoti ir kitas smagias nuotraukas – Tokijuje sportininkai privalės laikytis dviejų metrų atstumo nuo kitų dalyvių.

Nuotrauka iš Rio olimpinių žaidynių, kurioje JAV gimnastė Ragan Smith, kuri yra vos 1,37 metro ūgio, stovi šalia 2,11 metro ūgio krepšininko DeAndrewo Jordano, greitai išpopuliarėjo internete, kaip ir Šiaurės ir Pietų Korėjos gimnasčių asmenukė.

REKLAMA
REKLAMA

Net ir be socialinio atsiribojimo, pastaroji dabar yra neįmanoma, nes Šiaurės Korėja pasitraukė iš Tokijo žaidynių, kad apsaugotų savo sportininkus nuo viruso.

Japonija šią vasarą tikėjosi sulaukti didžiulio lankytojų antplūdžio, kuris padėtų viešbučių, kelionių organizatorių ir daugelio Tokijo kačių kavinių verslams.

Tačiau užjūrio žiūrovams buvo uždrausta atvykti prieš kelis mėnesius, o dabar beveik visi žaidynių renginiai vyks be žiūrovų.

Žmonių, atvykstančių į Japoniją dėl olimpiados ir parolimpinių žaidynių, skaičius sumažės perpus. Dabar Japonija sulauks apie 68 500 sportininkų, trenerių, padedančiųjų darbuotojų, pareigūnų, Tarptautinio olimpinio komiteto narių, žiniasklaidos ir transliuotojų, kurių buvo tikėtasi priimti apie 200 000.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalyviai didžiausią laiko dalį praleis savo apartamentuose, jiems yra draudžiama vaikščioti po miestą. Sportininkų reikalaujama palikti olimpinį kaimelį praėjus 48 valandoms po to, kai jie baigia varžytis.

Ššššš... Džiaukimės tyliai

Rio olimpinių žaidynių metu, Fidžio regbio-7 rinktinė pradėjo dainuoti iš karto po to, kai iškovojo auksą – pirmąjį savo šalies olimpinį medalį.

Tačiau šią vasarą reikia vengti dainavimo, šaukimo ir skandavimo. Dalyviai raginami ploti arba ieškoti kitų būdų džiaugtis, kuriais nerizikuojama paskleisti lašelių.

Tokijuje taip pat bus mažiau fejerverkų, plakatų, talismanų ir kitų prašmatnių reginių, siekiant sumažinti išlaidas, kurios išaugo dėl renginio nukėlimo.

REKLAMA

Griežtos taisyklės

Sportininkams kasdien teks darytis testą ir jiems patartina „kuo mažiau fiziškai bendrauti su kitais“.

Ar tai sutrukdys olimpiečiams artimai bendrauti, dar pažiūrėsime. Olimpinis kaimelis jau seniai garsėja vienos nakties nuotykiais. Organizatoriai vis tiek planuoja išdalinti 160 000 prezervatyvų, tačiau sako, kad sportininkai jų negaus tol, kol neateis laikas išvykti, ir jiems bus pasakyta, kad jie skirti naudojimui savo gimtosiose šalyse.

Apsikabinimai, rankų paspaudimai ir „penkių davimai“ yra neskatinami – tai sumažina ir nepatogių akimirkų tikimybę, pavyzdžiui, kai Egipto dziudistas Islamas El Shehaby atsisakė paspausti ranką Izraelio dziudistui Osui Sassonui, kai jam pralaimėjo Rio olimpinėse žaidynėse.

REKLAMA

I. El Shehaby buvo palydėtas pasipiktinimo šūksniais – kas yra dar vienas smerktinas dalykas Tokijo žaidynėse – ir galiausiai buvo išsiųstas namo.

Tokijo olimpinėse žaidynėse sportininkams, žiniasklaidai ir kitiems pareigūnams, pažeidusiems taisykles, gali grėsti diskvalifikacija iš žaidynių ar net deportacija iš Japonijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų