REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Samanos – tai smulkūs minkšti augalai, augantys kartu ir formuojantys kauburėlius ar kilimėlius. Samanos plinta jų sporas pernešant vėjui, todėl jų gali atsirasti ant bet kurio paviršiaus – ant stogo, įvažiavime į kiemą ar ant šaligatvio.

Samanos – tai smulkūs minkšti augalai, augantys kartu ir formuojantys kauburėlius ar kilimėlius. Samanos plinta jų sporas pernešant vėjui, todėl jų gali atsirasti ant bet kurio paviršiaus – ant stogo, įvažiavime į kiemą ar ant šaligatvio.

REKLAMA

Samanos net pačios sau gaminasi maistą, taip išvengdamos poreikio maistines medžiagas traukti iš dirvožemio. Jei ant savo namų kieme pastebėjote samanų, tai dar nereiškia, kad reikia skubiai pirkti stiprius chemikalus jų naikinimui. 

Šiam darbui užteks ir paprastos priemonės – baliklio.

Kaip pasiruošti baliklio tirpalą

Nors grynas baliklis, žinoma, išnaikins samanas, bet nuo jo taip pat ir grindinio plytelės bei šalia esantys augalai praras spalvą. Jei baliklį atskiesite, plytelių spalva nepasikeis, apsaugosite savo augalus, o baliklis vis tiek liks pakankamai stiprus, kad samanos išnyktų. 20 litrų talpos kibirą pripilkite vandens. Įpilkite 500 ml skysto baliklio ir jį vandenyje išmaišykite.

Kaip naudoti baliklio tirpalą

Atskiestą baliklį atsineškite į sodą kibire arba specialioje kuprinėje su purškikliu. Tirpalu išpurkškite samanų kilimėlius taip, kad jos būtų permirkusios skysčiu. Palaukite 15 minučių, kol baliklis suveiks, o tada nuskalaukite šiltu vandeniu. Po keleto valandų pamatysite, kad samanos pagelto. Nuvytusias samanas pašalinkite gerai nušveisdami paviršių šepečiu. Tai visai nebus sudėtinga. Vėliau dar kartą nuskalaukite vandeniu.

REKLAMA
REKLAMA

Prevencija

Baliklis samanas atbaidys tik vieneriems metams. Užuot tą pačią procedūrą kartoję kasmet, geriau pabandykite apskritai užkirsti kelią samanų susiformavimui. Kad samanų neatsirastų, paviršius turi gauti tiesioginių saulės spindulių. Tai reiškia, kad gali prireikti nugenėti kai kurių medžių šakas.

REKLAMA

Taip pat reikės pasirūpinti, kad aplink samanojantį grindinį esanti zona būtų gerai drenuojama – samanoms daugintis reikia drėgmės. Galiausiai, galite ištirti dirvožemį šalia samanojančio paviršiaus. Samanos mėgsta rūgštingą dirvą, kurios pH yra žemesnis už 5,8. Jei jūsų dirvožemis patenka į šią kategoriją, situaciją galite spręsti kalkėmis, rašo homeguides.sfgate.com

Kitos naminės priemonės

Baliklis nėra vienintelė naminė samanų šalinimo priemonė, nors ir yra greičiausio poveikio. Dar galima naudoti indų ploviklį. 20 litrų talpos kibirą pripilkite vandens. Tuomet įpilkite 500 ml indų ploviklio. Pamaišykite, o tada išpilstykite skystį ant samanų. Palaukite 24 valandas, kad samanos nuvystų, o tada jas išravėkite ir nušveiskite paviršių. Dar vienas būdas – naudoti gesintas kalkes. 1 kg gesintų kalkių išmaišykite 10 litrų vandens. Tirpalu nupurkškite samanas ir palaukite 24 valandos, kol samanos nusidažys gelsvai rusva spalva, o tada jas pašalinkite. Šį metodą naudokite tik tuo atveju, jei jūsų dirva yra rūgštinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų