REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinojote, kad rugiagėlių losjonas ir rožių vanduo gali padėti sudirgintoms ir pavargusioms akims?

Ar žinojote, kad rugiagėlių losjonas ir rožių vanduo gali padėti sudirgintoms ir pavargusioms akims?

REKLAMA

Norėdami palepinti akis, sumažinti tamsius ratilus ar net kovoti su alergija, galite pasitelkti ir natūralias priemones. Šie keturi augalai tokie veiksmingi, kad galėsite pamiršti akių lašus ir specialius tirpalus.

Rugiagėlė

Antikoje, šis žolinis augalas buvo naudojamas mėlynų akių gydymui. Laikui bėgant, tokia rugiagėlės reputacija išliko. Taip pat ši gėlė buvo žinoma kaip „akinių laužytoja“.

Dažniausiai šią gėlę sutinkame Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos grūdų laukuose. Jos stiebas siekia apie 60 cm aukštį, žiedai išsiskiria mėlyna spalva, o forma primena gvazdikus.

Idealiai tinka norint atsikratyti pelėsio, konjunktyvito ir patinusių vokų. Rugiagėlių žiedai taip pat pasižymi savybėmis, kurios veikia virškinimą, mažina karščiavimą ir reumatą. O virtuvėje gali pasitarnauti kaip žavus patiekalų papuošalas.

REKLAMA
REKLAMA

Losjonas

50g rugiagėlių žiedų užvirkite 1l vandens. Nukelkite nuo ugnies ir leiskite 10 minučių pastovėti. Perfiltruokite, mirkykite kompresus ir dėkite ant akių. Kartokite 3 kartus per dieną.

REKLAMA

Ramunėlė

Galenas, garsus graikų gydytojas, ramunėles skirdavo nuo galvos skausmo, neuralgijos ar kepenų negalavimų.

Tačiau ramunėlė gydo ne tik šiuos negalavimus. Jos labai veiksmingos esant akių vokų uždegimui, konjunktyvitui, opoms ir egzemai. Taip pat ji tinka akių ratilų šviesinimui.

Losjonas

Užvirinkite 50g ramunėlių žiedų 1l vandens. Nukelkite nuo ugnies ir leiskite pastovėti 10 minučių. Perfiltruokite ir mirkykite kompresus (po vieną kiekvienai akiai), 3 kartus per dieną.

Šeivamedis

Šeivamedis, tai mažas krūmas, kuris auga drėgnose vietose. Kaimuose manoma, kad šis augalas apsaugo namus.

REKLAMA
REKLAMA

Jo mažos baltos gėlės, nuskintos prieš vasarą, skleidžia ypatingą aromatą. Paprastai patrynus tarp rankų galima užuosti rožių ir ličių kvapą. Naudojant išoriškai, šios gėlės ramina, minkština odą, veikia konjunktyvitą bei raukšles. Peršalimo atvejais skatina prakaitavimą.

Raminantis losjonas

Į 1l vandens įdėkite 50g šeivamedžio žiedų. Leiskite 5 minutes pavirti ir 10 minučių pastovėti. Atšaldytą perfiltruokite ir dėkite kompresus ant pavargusių akių.

Raudona rožė

Šį karališką ir prabangų augalą arabai naudodavo prieš tuberkuliozę. Jie ir išrado rožių konservavimą, kurį pripažino daugelis gydytojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Raudonosios rožės, džiovinti ir paruošti, žiedlapiai buvo naudojami gerklės skausmui, odos ligoms, akių ligoms, enteritui, silpnumui ir dispepsijai gydyti. Taip pat ji veikia kaip žaizdų gydymo priemonė, nes pasižymi sutraukiančiomis savybėmis.

Eterinis rožių aliejus taip pat labai veiksmingas esant akių uždegimui. Kartu su dieniniu kremu ar kauke sumažina raukšles ir paraudimą. Kasdieniam naudojimui – rožių vanduo, kuris yra lengvesnis ir suteikia veidui gaivumą ir atspalvį.

Rožių vanduo

1l vandens leiskite 30 minučių pastovėti kelioms saujoms džiovintų raudonų rožių žiedlapių. Perfiltruokite ir naudokite drungnus kompresus ant pavargusių akių. Ruošdami nenaudokite metalinių indų, rašo lefigaro.fr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų