REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palangiškį suglumino populiarios sanatorijos reklama socialiniuose tinkluose – nors įstatymai aiškiai draudžia vartoti alkoholį viešose vietose, siūlomi iškylų krepšiai, į kuriuos įeina ir alkoholiniai gėrimai, o pikniką raginama surengti pajūryje. Sanatorijos „Gradiali“ atstovai apgailestauja, kad reklama buvo taip interpretuota ir jau ėmėsi veiksmų – reklamą papildė priminimais apie atsakingą alkoholio vartojimą. 

Palangiškį suglumino populiarios sanatorijos reklama socialiniuose tinkluose – nors įstatymai aiškiai draudžia vartoti alkoholį viešose vietose, siūlomi iškylų krepšiai, į kuriuos įeina ir alkoholiniai gėrimai, o pikniką raginama surengti pajūryje. Sanatorijos „Gradiali“ atstovai apgailestauja, kad reklama buvo taip interpretuota ir jau ėmėsi veiksmų – reklamą papildė priminimais apie atsakingą alkoholio vartojimą. 

REKLAMA

Palangoje įsikūręs Arnoldas pamatęs sanatorijos „Gradiali“ siūlomus iškylų krepšius suglumo, tačiau restorano atstovai aiškina, kad reklama sukurta nepažeidžiant įstatymų, be to, užsisakantiems visada primena apie galiojančius alkoholio vartojimo draudimus ir apribojimus.

Pribloškė pasiūlymas

Vyro teigimu, daug kalbama apie tai, kad alkoholio vartojimas viešose vietose draudžiamas, pareigūnai ir kiti atsakingi asmenys pastoviai tikrina ir baudžia viešosios tvarkos pažeidėjus, tad toks pasiūlymas šokiravo. 

REKLAMA
REKLAMA

„Palangos „ypatumai“: viešojoje vietoje gerti alkoholį draudžiama! Policijos pareigūnai su viešosios tvarkos rėmėjais, gelbėtojais tiek mieste, tiek paplūdimiuose kontroliuoja, tikrina, įspėja, baudžia. 

REKLAMA

Tikrinami alkoholio licencijas praradę klubai, skaičiuojami neblaivūs nepilnamečiai. Tarsi viskas ok

„Atsiverčiam“ „Facebook“ „Gradiali“ paslaugų ir pasiūlymų sąrašą: „iškylų krepšeliai“ su alkoholiu... Ir pataria, kur tai būtų ypač malonu viską „suvartoti“ – kopose, prie jūros, „viešojoje erdvėje“, – dalinosi vyras. 

Jis teigia manantis, kad populiari vieta skatina elgtis neatsakingai: „Panašu, jog „Gradiali“ „stengiasi“ populiarinti alkoholio vartojimą ne tam skirtose vietose...“

REKLAMA
REKLAMA

Restoranas išdėstė savo poziciją

Susisiekus su „Gradiali“ veikiančio restorano atstovais ir pasiteiravus, ar jiems ši situacija ir nepasitenkinimas platinama reklama žinoma, šie teigė, kad jiems tai – staigmena: 

„Veikloje vadovaujamės teisės aktų reikalavimais, tad reklamų, kurios prieštarautų įstatymams, mūsų komunikacijoje nėra. Skaitytojas tiesiogiai į mus nesikreipė, tad tokio pobūdžio skundas mums staigmena.“

Iškylų krepšius siūlančio restorano atstovų teigimu, šių krepšių asortimentas suformuotas atsižvelgiant į klientų poreikius, be to, yra pasirinkimų ir su nealkoholiniais gėrimais, o užsisakantiems krepšius su alkoholiu primenama apie draudimus vartoti alkoholį viešose vietose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tarp galimų variantų yra ir nealkoholinio krepšio pasirinkimas ir galimybė koreguotis krepšio turinį pagal individualius pageidavimus.

Kadangi užsakymas vyksta gyvo pokalbio metu, draugiškai primename, kad viešoje vietoje alkoholinius gėrimus vartoti draudžiama ir jei klientas pageidauja galime jo krepšyje esantį gėrimą pakeisti nealkoholine alternatyva“, – komentavo restoranas. 

Vis dėlto, atstovai pastebi, kad socialiniuose tinkluose paskelbta iškylos krepšių reklama neskatina vartoti alkoholio ar konkrečios lokacijos iškylos realizavimui: 

„Apie krepšio sudėtį vartotojas sužino tik iš mūsų svetainės, o to įstatymas daryti nedraudžia. Puikiai suprantame, kad užsisakančiųjų krepšius poreikiai yra skirtingi ir vieni jų renkasi pikniko idėją realizuoti privačiame name, kiti pajūryje. 

REKLAMA

Tačiau kiekvienas iš jų privalo atsižvelgti į galiojančius įstatymus ir atitinkamai pasirinkti krepšio turinį. Mes kaip įstaiga galime tik priminti apie galiojančius įstatymus, pasiūlyti nealkoholines alternatyvas.“

Komentuodami situaciją restorano atstovai neslėpė apmaudo, kad reklama ir pasiūlymai buvo taip interpretuoti, tačiau tam, kad ateityje būtų išvengta panašių nesusipratimų, jau ėmėsi veiksmų. 

„Siekdami išvengti panašių situacijų, pikniko krepšių komunikaciją papildėme priminimu apie draudimą vartoti alkoholinius gėrimus viešoje vietoje bei paryškinome eilutę, kuri skelbia apie egzistuojančią galimybę keisti krepšio sudėtį“, – apie pokyčius pasakojo atstovai. 

REKLAMA

Už alkoholio vartojimą viešoje vietoje gresia atsakomybė

Primename, kad Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo IV skyriaus pirmo skirsnio 22 straipsnio 4 dalyje nurodoma, kad Lietuvos Respublikoje vartoti alkoholinius gėrimus draudžiama: 

„4) viešose vietose, išskyrus viešojo maitinimo įmonėse, turinčiose licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, ir parodose, mugėse bei masiniuose renginiuose, kuriuose savivaldybių tarybų nustatyta tvarka įmonėms yra išduotos licencijos prekiauti alkoholiniais gėrimais.“

Už alkoholio vartojimą viešose vietose gali būti baudžiama pagal LR Administracinių nusižengimų kodeksą, kurio 484 straipsnyje nurodoma:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Alkoholinių gėrimų ar kitų naudojant spiritą pagamintų svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių viešajame transporte, išskyrus tarptautinio susisiekimo traukinius, siaurojo geležinkelio traukinius ir laivus, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos, taip pat orlaivius, skrendančius už Lietuvos Respublikos ribų, parodose, mugėse ir masiniuose renginiuose, kuriuose savivaldybių tarybų nustatyta tvarka įmonėms, Europos juridiniams asmenims ar jų filialams yra išduotos licencijos prekiauti alkoholiniais gėrimais, sporto varžybų metu salėse ir kitose vietose, išskyrus mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietas, kuriose savivaldybių institucijų leista pardavinėti alkoholinius gėrimus išpilstant, neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę užtraukia baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto eurų.

REKLAMA

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto iki dviejų šimtų eurų.

3. Už šio straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

4. Už šio straipsnio 1, 2 dalyse numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vieno mėnesio iki vienų metų.

Tik trečdalį perskaičiau to ilgiausio besikartojančio opuso. Ir sugebėk gi šitaip sukurpti. Tikriausiai savaitę konkurentai uoliai kūrė, ane? O šiaip niekinis rašinėlis.
Aš atsakingai sakau,
Aš atsakingai sakau,
Idijotizmas klęsti. Va, kas gimsta, kai tėvai neatsakingai dulkinasi. Idijotai, idijotus gimdo, o tie nesąmonęs rašinėja.
Arnoldai, iš kokios glūdumos išlindai, nenustebčiau, jei paaiškėtų, kad laisvalaikiu mezgi beretes. Atkreipk dėmesį kokiu greičiu auga narkotikų vartojimas, o tu kaip koks mižnius, raudi dėl vyno. Nebūk mazgote, surimtėk , aš esu buvęs Gradiali ne kartą ir man ten patiko.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų