REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
„Twerk“ šokių mokanti K. Pališkytė: į pamokas ateina ir vaikinai (nuotr. asm. archyvo)

Lietuvoje vis labiau populiarėja revoliucingasis „twerk“ šokis. Dėl to kandidatų į šių šokių pamokas tik daugėja. 28-erių choreografė, „dancehall“ ir „twerk“ šokių mokytoja Kristina Pališkytė pasidalijo, kada į jos pamokas ateina vaikinai ir kokie mitai supa šiuos šokio stilius. 

7

Lietuvoje vis labiau populiarėja revoliucingasis „twerk“ šokis. Dėl to kandidatų į šių šokių pamokas tik daugėja. 28-erių choreografė, „dancehall“ ir „twerk“ šokių mokytoja Kristina Pališkytė pasidalijo, kada į jos pamokas ateina vaikinai ir kokie mitai supa šiuos šokio stilius. 

REKLAMA

Devintoje klasėje prasidėjusi pažintis su šokiu ilgainiui Kristinai tapo ne tik hobiu, bet ir tarptautine karjera.

„Twerk“ šokyje nemato nieko blogo

Nors gali pasirodyti, kad „twerk“ šokis yra ne tik seksualus, bet kartais ir vulgarus, Kristina atskleidė, kad ydingų šokio savybių nepastebi. 

„Manau, kad yra visokių žmonių. Vieniems patinka, kitiems ne. Mes visi skirtingi“, – svarstė Kristina. Ji pateikė pavyzdį, kad šokiai ant stulpo taip pat kai kam vis dar primena striptizą, nors tai yra didelio meistriškumo, fizinio pasirengimo reikalaujanti sporto šaka ir šokio stilius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Kristinos, nėra didelio skirtumo, šokant judinamos rankos, kojos ar klubai. 

„Su šokio seksualumu ir vulgarumu viskas yra gerai. Juk taip pat yra visokių dainų: liūdnų, gražių, seksualių. Mes turime visokių emocijų ir nuotaikų. Kartais norisi pašokti pagal „negražią“ muziką, kartais norisi pabūti vulgariomis ar seksualiomis“, – pridėjo choreografė. 

REKLAMA

Kristina pasakoja, kad savo darbe nejaučia, kad turėtų stengtis kitiems kažką įrodyti, paneigti mitus apie „twerk“. Tačiau vėliau pridūrė, kad galbūt tokį jos požiūrį lemia tai, jog pati sukasi profesionalių šokėjų gretose ir mato šokį kitaip nei dauguma.

Leidžia išsilaisvinti iš rutinos

Pokalbio metu Kristina atskleidė, kad šokį mato kaip išsilaisvinimo įrankį. Jos manymu, atėjus į pamokas galima pabėgti nuo įvairių kompleksų, rutinos, įsitikinimų apie save ar seksualumą. 

„Ribojantys įsitikinimai kinta labai greitai“, – šypteli Kristina. Choreografė pastebi, kad pirmųjų pamokų metu šokėjoms neretai būna nedrąsu, tačiau vos atėjus baimės išsisklaido.

REKLAMA
REKLAMA

„Natūralu nerimauti einant į nepažįstamą aplinką mėginti naujos veiklos. Nežinai, kaip jausiesi, ar patiks ir gerai seksis. Tačiau jau per pirmą pamoką šios baimės išnyksta, nes supranti, kad visi, kokie skirtingi bebūtume, susirenkame visi to paties – gerai praleisti laiko, ko nors naujo išmokti, išvysti save kitomis akimis ir tai yra saugi, palaikanti erdvė’’, – pasakoja šokių mokytoja. 

Kristinos pamokas dažniausiai lanko moterys, kurių amžiaus vidurkis svyruoja tarp 20-35 metų, bet yra ir žymiai vyresnių. Choreografė pabrėžia, kad jokie šokiai, net jei tai užpakaliuko kratymas, moterų prastesnėmis nepadaro. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje galvojama, kaip suaugusi moteris, turinti vaikų, išsilavinusi gali eiti po darbo į šokių salę ir su kitomis moterimis kratyti užpakalius su trumpais šortukais. Tačiau ta moteris netampa nuo to neprofesionali, prastesnė mama ar mažiau pagarbos verta žmona ar kolegė“, – akcentavo Kristina. 

Į pamokas ateina vaikinų

Nors „twerk“ šokiai dažniau asocijuojasi su moterimis, tačiau Kristinos pamokas lanko ir vaikinai. Moteris pastebi, kad dauguma iš jų priklauso LGBT+ bendruomenei.

„Vaikinų būna, bet mažuma. Dauguma vaikinų, kurie šoka „twerk“ šokius, priklauso LGBT+ bendruomenei. Galbūt todėl, kad tai yra nemažai moteriškos energijos turintis šokis“, – pasakoja Kristina. 

REKLAMA

Kalbėdama apie „dancehall“ choreografė pasakojo, kad šis šokis kaip tik yra labiau pritaikytas vyrams. Anot jos, Jamaikoje, „dancehall“ gimtinėje, dauguma choreografijų ir judesių šiam šokiui yra sukurti būtent jų. Tačiau Europoje stilius labiau išpopuliarėjo tarp moterų. 

„Lietuvoje gal dar reikia laiko, kad vaikinai galėtų ateiti šokti. Taip pat trūksta reprezentacijos. Aš pati esu mergina ir pas mane dauguma šokančių yra merginos. Gal vaikinai nemato pavyzdžių ir nesijaučia taip drąsiai“, – svarstė Kristina.

Verta apie tai rašyti:DD
Ožkos mekenimas,o ne dainavimas
Balsas 0, savų debiliukų cirkas
.
Dirbam varom, bet ne man
Dirbam varom, bet ne man
Man patiko. Gerai varo. Jeigu plaukai būtų natūralesni, lengviau galėtų vyrų pinigines tverginti. Viskas teisingai, seniausia pasaulio profesija su sporto elementais. Šaunuolė, visiems savo ir kam ko reikia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų