REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
50
Taksi Palangoje Audriaus Bareišio nuotr.

Nors Palangos kurortas nėra itin didelis, tačiau taksi paslaugų prireikia tiek vietiniams, tiek poilsiautojams. Kaip įprasta, pats darbymetis būna sezono metu.

50

Nors Palangos kurortas nėra itin didelis, tačiau taksi paslaugų prireikia tiek vietiniams, tiek poilsiautojams. Kaip įprasta, pats darbymetis būna sezono metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad tv3.lt pasidomėjo Palangoje dirbančių taksistų kasdienybe.

REKLAMA

Papildomas uždarbis

Palangoje prie taksi vairo sutiktas 69 metų Grasius užtikrina, kad daug žmonių naudojasi taksistų paslaugomis, bet uždirbti šiais laikais yra labai sunku.

„Dauguma taksistų Palangoje yra pensininkai arba turi pagrindinius darbus, o teikdami taksi paslauga tik užsidirba papildomai. Tiesiog praleidžiame laiką ir prisiduriame eurą kitą.

Darbo dienomis taksi paslaugomis naudojasi į darbą vykstantys žmonės. Pavyzdžiui, barmenai, padavėjai. O savaitgaliais mūsų labiau prireikia užsieniečiams – rusams, baltarusiams, kitų valstybių atstovams“, - pasakoja Grasius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, kilometras Palangoje kainuoja 89 euro centrus. Naktį pabrangsta apie 20 proc. „Kainos nėra didelės, bet ir uždirbti pavyksta nedaug. Visai kas kita, kai atsiranda klientų, kuriuos reikia vežti į Latviją, Lenkiją, Vilnių. Bet čia jau loterija. Kažkada vežiau klientus į Vilnių, kelionė jiems kainavo apie 200-250 eurų“, - pridūrė Grasius.

Vyras pasakoja, kad darbo praktikoje stipriai pergėrusių, agresyvių klientų pasitaiko retai: „Iš kitos pusės, visada įvertiname žmogų ir jei matome, kad kils problemų, atsisakome jį vežti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dirba tik dieną

Kitas pašnekovas, jau 30 metų taksi vairuojantis 67-erių Algirdas, pasakojo, kad visą laiką taksistams darbo sąlygos esą tik blogėjo.

„Gal tik kelius pagerino. Bet įvairūs reikalavimai, apribojimai nebeleidžia daug uždirbti. Kažkur 1987 metais dirbdamas taksi vairuotoju per dieną galėdavau uždirbti puse minimalaus mėnesinio atlyginimo. O dabar pasiseka, jei dienos metu pavyksta uždirbti 12-15 eurų“, - apgailestavo Algirdas.

Nė 190 eurų pensijos negaunančiam Algirdui taksisto darbas yra papildomas uždarbis.

„Galėčiau gauti daugiau, bet naktį nusprendžiau nebedirbti. Kodėl? O todėl, kad vakarais patys klientai privertė nebedirbti. Nuo 22 val. iki 8 val. ryto yra šiek tiek didesnis tarifas, tai išgėrę labai dažnai reikalaudavo vežti pigiau. Aš jau pensininkas, kam man tokie papildomi rūpesčiai?“, - retoriniu klausimu pokalbį užbaigė Algirdas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų