Šį šeštadienį Vilniuje vyko jaunimo, jaunių, jaunučių  ir senjorų Lietuvos  šaudymo iš lanko čempionatas, teigiama pranešime spaudai.

Olimpinių lankų jaunučių grupėje varžėsi patys jauniausi lankininkai, gimę 1998 m. ir jaunesni. Šioje grupėje kovojo daugiausiai dalyvių, tačiau namo visus medalius išsivežė kauniečiai. Lietuvos čempionu tapo Karolis Semaška, finale įveikęs Jokūbą Stonį. Bronzos medalis atiteko Kasparui Igariui, o ketvirtąją vietą užėmė vilnietis Ugnius Kliukas.

Olimpinių lankų jaunių grupėje (1995 m. gimimo ir jaunesni) varžybų finalas klostėsi ypač dramatiškai ir nugalėtojas paaiškėjo tik po papildomo šūvio, Vilniaus Sietyno sporto mokyklos auklėtinis Adamas Kovalevskij ir toliau išlieka nenugalimas šios grupės lyderis. Sidabro medalis atiteko kauniečiui Jonui Skačkauskui, o bronza – Aidui Liaudanskui, kuris mažajame finale nugalėjo vilnietį Mantą Linką.

Olimpinių lankų  vaikinų grupėje ( 1992 m. gimimo ir jaunesni) siurprizų taip pat neužfiksuota. Vilniaus Sietyno sporto mokyklos auklėtinis Adrianas Kovalevskij daugiau nei įtikinamu rezultatu nugalėjo visus varžovus. Antrąją vietą užėmė Kauno šaudymo iš lanko asociacijos auklėtinis Lukas Lipkevičius, trečiąją – jo bendraklubis Tomas Katalynas, o ketvirtąją – Kauno lankininkų klubo narys Rokas Varnelis.

Olimpinių lankų merginų grupėje Lietuvos čempione tapo vilnietė Juliana Semionova, kuri finale nugalėjo kaunietę Eglę Onskulytę. Trečioji vieta atiteko kitai vilnietei Gretei Vaičaitytei.

Olimpinių lankų senjorų grupėje (1962 m. gimimo ir vyresni) pirmąjį savo čempiono titulą iškovojo vilnietis Vladas Šakauskas, kuris nugalėjo Regimantą Čiupailą. Trčioji vieta ir bronzos medalis atiteko Arvydui Ūsui, kuris įveikė Dalią Čiupailienę.

Skriemulinių lankų senjorų grupėje gana netikėtą pergalę iškovojo pats vyriausias Lietuvos lankininkas Petras Dagys, kuriam šiuo metu yra 73 metai. Finale jis nugalėjo vieną pajėgiausių Lietuvos skriemuliniu lanku šaudančių lankininkų – Mindaugą Baranauską. Trečią vietą užėmė Sigitas Miškinis.

Kovo 17 dieną Utenoje bus surengtas suaugusiųjų Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, kuriame dalyvaus visi pajėgiausi Lietuvos šauliai.