Pekino fabrikų kaminų fone antradienį dėl olimpinio aukso varžėsi snieglenčių sporto atstovai. Moterų didžiojo šuolio finale laurus nuskynė austrė Anna Gasser, o vyrų tarpe – 17-metis kinas Su Yiming.

Nuo ankstaus ryto Pekine savo atletiškumą demonstravo vieni geriausių pasaulio snieglentininkų. Didžiojo šuolio rungties finaluose tiek vyrų, tiek moterų tarpe susidūrė ilgametė patirtis ir jaunatviškas maksimalizmas.

Moterų tarpe sidabrą iškovojo 20-metė Naujosios Zelandijos atstovė Zoi Sadowski-Synnott, trečia liko 17-metė japonė Kokomo Murase. Tačiau dešimtmečiu jaunesnes varžoves nugalėjo ir olimpinį aukso medalį pelnė 30-metė austrė Anna Gasser.

Kiek kitokia situacija susiklostė vyrų finale. Čia bronzą pelniusį 27-erių kanadietį Maxą Parrot ir sidabrą laimėjusį 25-erių norvegą Monsą Roislandą nugalėjo 17-metis žaidynių šeimininkas – kinas Su Yiming.

Varžybas olimpinėje naujienų portalo tv3.lt studijoje padėjo apžvelgti snieglenčių sporto treneris Artūras Morauskas.