Moterų snieglenčių varžybų didžiojo tramplino rungties finalas pažymėtas itin dramatiška dviejų sportininkių kova. Varžybų favorite laikyta austrė Anna Gasser po dviejų šuolių finale atsiliko nuo Naujosios Zelandijos atstovės Zoi Sadowski Synnott, todėl finalinio šuolio metu turėjo parengti kažką nepaprastai sudėtingo.

Trečio šuolio metu A. Gasser atliko dvigubą apsivertimą, o šis triukas jai atnešė aukščiausią tos dienos varžybų rezultatą – 95,50 taško. Iš viso trijų šuolių metu ji surinko 185.50 taško.

Paskutinė nuo tramplino leidusis Zoi Sadowski Synnott taip pat bandė atlikti sudėtingą 1260 laipsnių rotaciją, tačiau dėl didelio greičio ore prarado kontrolę ir nesėkmingai nusileido ant žemės.

Finale surinktų 177 taškų Z. Synnott pakako, kad ji liktų antra, o bronzą iškovojo 171,50 taško surinkusi japonė Kokomo Murase.

Supratusios, kad pergalė ir olimpinis auksas jau 30-metės austrės rankose, ją ėmė emocingai sveikinti kitos finalo dalyvės.

Snieglenčių sportu A. Gasser susidomėjo gana vėlai. Aštuoniolikmetei 2010-ais metais šią sporto šaką parodė jos pusbrolis, kuris tuomet ją išmokė kelių nesudėtingų triukų. Vos po keturių metų sparčiai tobulėjusi bebaimė austrė debiutavo 2014 metų Sočio olimpinėse žaidynėse, kur atlikusi itin sudėtingą triuką kvalifikacijoje į finalą pateko užėmusi pirmąją vietą. Visgi finaliniuose šuoliuose ji perdegė ir tuomet liko dešimta. Visgi po itin sėkmingo 2017 metų sezono, kuomet ji tapo pasaulio čempione, A. Gaseer iškovojo ir olimpinį auksą 2018 metų Pjongčango olimpinėse žaidynėse pirmą kartą surengtoje moterų snieglenčių didžiojo tramplino rungtyje.

Zoi Sadowski Synnott Pekine jau iškovojo auksą, kai žaidynių pradžioje triumfavo snieglenčių akrobatinio nuolydžio rungtyje.

Įspūdingą A. Gasser pasirodymą finale ir lemtingą Z. Synott klaidą žiūrėkite straipsnio pradžioje.