REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio 8 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje buvęs Telšių vyriausiojo policijos komisariato kriminalistinių tyrimų poskyrio viršininkas 53-ejų metų Algirdas Norkus buvo kaltinamas su bendrininkais organizavęs žmogžudystę ir padaręs kitų nusikaltimų. Kartu su A. Norkumi buvo teisiami ir dar keli žmonės: 31-erių metų Tomui Lidikauskui inkriminuojamas viešosios tvarkos pažeidimas, neteisėtas laisvės atėmimas. Dėl poveikio nukentėjusiajam kaltinimai pareikšti 51-erių metų Laimai Laurinavičienei bei 44-erių metų Artūrui Pagojui.

REKLAMA
REKLAMA

Ginčas kilo dėl kreditinės kortelės

Šios istorijos, į kurią įsivėlė policijos pareigūnas ir kuri visuomenėje sulaukė itin didelio atgarsio, pradžia – 2009 metų rugsėjo 6 diena. Apie 22 valandą atostogaujančiam kriminalistui A. Norkui paskambino giminaitis T. Lidikauskas ir pranešė, neva telšiškis V. P. su draugais prie prekybos centro „Iki“ jį užpuolė ir nori iš jo kreditinės kortelės paimti pinigus.

A. Norkus ilgai nedelsdamas sėdo į savo automobilį „Audi“ ir atvyko į nurodytą vietą. Aplinkinių akivaizdoje sučiuptas V. P. per jėgą buvo įgrūstas į policijos pareigūno mašiną. A. Norkus vyrui parodė savo tarnybinį pažymėjimą, sulaikytajam buvo pasakyta, kad jis bus nuvežtas į policijos komisariatą, tačiau „Audi“ pasuko visai kita linkme, prie Telšių apylinkėse esančių miškų.

REKLAMA

Sumuštą ir basą paliko prie miško

Nors, kaip vėliau liudijo T. Lidikauskas, jo banko kortelė ir atsirado, vežamas V. P. buvo sumuštas. Nukentėjusysis teigė, kad jį mušė ne tik T. Lidikauskas, bet ir A. Norkus, o taip pat dar vienas vyras, kuris tą vakarą sėdėjo kartu mašinoje. Šis asmuo yra pasislėpęs nuo teisėtvarkos, jo byla išskirta.

Sumuštas, sąmonės netekęs, basas V. P. buvo paliktas gulėti prie miško. Atsitokėjęs nukentėjusysis nusigavo iki pirmos pamatytos sodybos ir paprašė sodybos savininko paskambinti savo draugams, kuriems papasakojo apie incidentą. Draugai V. P. nuvežė į ligoninę, apie nusikaltimą pranešta policijos pareigūnams.

REKLAMA
REKLAMA

Pakeitęs parodymus gavo baudą

Kriminalistas A. Norkus netrukus sužinojo, kad dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnas ėmėsi veiksmų. Jis nuvyko pas besigydantį V. P. ir mėgino su juo susitarti. Įkalbėtas nukentėjusysis sutiko pakeisti parodymus, o už tai pareigūnas jam dosniai atsilygino. V. P. parduotuvėje išsirinko auksinę grandinėlę, A. Norkus ją nupirko ir dar davė kelis tūkstančius litų grynaisiais.

Įkalbėti nukentėjusįjį mėgino ir abu A. Norkaus giminaičiai, o taip pat policijos pareigūno A. Norkaus draugas, taip pat seniau policijoje dirbęs A. Pagojus.

Tuo istorija nesibaigė, nes V. P. net neįtarė, kad už melagingų parodymų davimą jam bus iškelta baudžiamoji byla. Parodymus pakeitusiam vyrui buvo paskirta bauda. Nubaustasis pareikalavo, kad A. Norkus už jį sumokėtų ne tik baudą, bet duotų dar daugiau pinigų. A. Norkus pinigų nebedavė, tada V. P. pareiškė, kad grįžta prie ankstesnių savo parodymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Davė pinigų ir aukos nuotrauką

A. Norkui netrukus buvo iškelta baudžiamoji byla ir pareigūnas nutarė gelbėtis. Taip galėjo gimti nepageidaujamu tapusio V. P. nužudymo planas. A. Norkus susitiko su savo draugu D. K. ir šiam papasakojo visą istoriją. Kaip vėliau ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme pasakojo D. K., policininkas jo paprašė, kad šis nušautų V. P. ir davė ne tik šaunamąjį ginklą, bet ir 9 kovinius šovinius.

Vykdytojui A. Norkus taip pat perdavė aukos nuotrauką, kuri buvo paimta iš dokumentų policijoje. Kaip liudijo D. K., policininkas jį buvo nuvežęs parodyti, kur gyvena auka. Už nusikaltimo įvykdymą D. K buvo pažadėti 5 800 litų, iš kurių 2 000 litų pareigūnas davė kaip avansą, likusią sumą pažadėjo sumokėti, kai užduotis bus įvykdyta.

REKLAMA

Bandė apgauti komisarą

Kaip netrukus paaiškėjo, D. K. pareigūną apgavo, jis vieną dieną paskambino A. Norkui ir pasakė, kad V. P. nužudytas. Policininkas nepatikėjo ir nutarė patikrinti. Jis mobiliojo ryšio telefonu paskambino V. P. ir suprato, kad yra apgautas.

Tuomet A. Norkus paskambino D. K. ir pareikalavo, kad šis jam grąžintų pinigus. D. K. vis dėlto pažadėjo įvykdyti policininko užduotį, bet vėliau persigalvojo ir viską išklojo policijos pareigūnams. A. Norkus buvo sekamas, o po to suimtas.

Buvęs policijos komisaras savo kaltę pripažino tik iš dalies, jis neigė, jog ruošėsi ar organizavo nužudyti kitą asmenį.

REKLAMA

Visi pripažinti kaltais

Vakar Šiaulių apygardos teismas A. Norkų pripažino kaltu ir už padarytus nusikaltimus jam skyrė 7-erius metus laisvės atėmimo.

T. Lidikauskas nuteistas laisvės apribojimu 2-jiems metams, jam paskirti teismo įpareigojimai nuo 23 val. iki 6 val. būti namuose, per šešis mėnesius neatlygintinai dirbti 120 valandų sveikatos priežiūros, globos, rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, dirbant po 20 valandų per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Pagojus nuteistas 9 mėnesiams viešųjų darbų, jis per paskirtą laiką įpareigotas visuomenės labui per mėnesį neatlygintinai išdirbti 40 valandų.

L. Laurinavičienė nuteista 6 mėnesiams viešųjų darbų, ji įpareigota per paskirtą laiką neatlygintinai visuomenės labui išdirbti 30 valandų per mėnesį.

Pasak Šiaulių apygardos teismo atstovo Vytauto Jončo, A. Norkus ir T. Lidikauskas Valstybinei ligonių kasai turės sumokėti daugiau kaip 13 tūkstančių litų, o buvęs komisaras nukentėjusiajam V. P. dar privalės atlyginti ir neturtinę žalą, kuri įvertinta  10 tūkstančių litų.

Juozas GINKUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų