Latvijos rinktinė per pastaruosius 13 įvykusių pasaulio ledo ritulio čempionatų tik trečią kartą pateko į ketvirtfinalį, tačiau pirmą kartą istorijoje sugebėjo žengti į pusfinalį.

Rygoje savų sirgalių palaikomi latviai 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) palaužė Švedijos rinktinę ir pirmą kartą istorijoje pateko į pasaulio čempionato pusfinalį, kuriame susikaus su Kanados rinktine.

Latvius į priekį išvedė Dansas Locmelis (12:56) ir šią persvarą išlaikė iki antrojo kėlinio vidurio, kai pasižymėjo švedas Timothy Liljegrenas (29:41).

Antrojo kėlinio pabaigoje 5+20 baudos minutėmis buvo nubaustas latvis Martins Dzierkals.

Dar kartą latviai į priekį išsiveržė trečiojo kėlinio pradžioje, kai greitoje atakoje nuostabiai varžovų gynėją suklaidinęs Miks Indrasis (45:55) pelnė antrąjį latvių įvartį – 2:1.

Didžiulį žingsnį link pergalės latviai dėjo likus žaisti 6 min. 14 sek., kai Janis Jaks (53:46) išnaudojo kiekybinę persvarą ir įmušė trečiąjį Latvijos rinktinės įvartį.

Vienintelį kartą iki šiol latviai švedus pasaulio čempionate buvo įveikę 2009 m., o nuo tada patyrė septynis pralaimėjimus iš eilės. Skaičiuojant ir draugiškus susitikimus bei kitus turnyrus, latviai paskutinį kartą švedus buvo įveikę 2017 m. draugiškame mače rezultatu 4:3.

Vartininką šeštuoju aikštės žaidėju švedai pakeitė likus 2 min. 55 sek., tačiau tai naudos nedavė ir latviai šventė istorinę pergalę.

Kitame ketvirtfinalyje kanadiečiai 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) nugalėjo praėjusių metų čempionę Suomijos rinktinę.

Iš praėjusių metų ketveriukės – Suomijos (auksas), Kanados (sidabras), Čekija (bronza) ir JAV (ketvirtoji vieta) į šių metų pusfinalius pateko Kanados ir JAV rinktinės.