REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo metų pradžios gaisruose žuvo jau 59 žmonės

Reikia saugotis ne tik ugnies, bet ir dūmų

Vakar per pietus Šakių rajone, Mažiškės kaime, degant gyvulių fermos pastatui, jame įrengtose gyvenamosiose patalpose buvo rastas apdegęs samdomo darbuotojo, gimusio 1982 metais, kūnas. Spėjama mirties priežastis – apsinuodijimas dūmais.

REKLAMA
REKLAMA

Šiąnakt skaudi nelaimė įvyko Prienuose, Kęstučio gatvėje. Čia degė grupės savininkų daugiabutis. Gaisro metu antrojo aukšto bute rasti vyro ir žmonos, gimusių 1929 m. ir 1935 m., kūnai. Iš gaisro pavyko evakuoti keturis žmones, du gaisras kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio kūrenant krosnį.

REKLAMA

Kaip matyti iš šių skaudžių įvykių, kilus gaisrui patalpoje arba būnant netoli gaisro židinio zonos, galima apsinuodyti dūmais. Degant kai kurioms medžiagoms, ypač stingant deguonies, dūmuose atsiranda įvairių toksinių medžiagų (smalkių, ciano vandenilio ir kt.), kurios įkvėptos sukelia apsinuodijimą. Štai kodėl gaisro metu dažnai ne tiek pavojinga ugnis, kiek dūmai ir garai.

Beje, žmogaus organizmo reakcija į degimo produktų koncentraciją ore yra nevienoda. Esant 0,01 proc. smalkių  prasideda silpni galvos skausmai, 0,05 proc. – galvos svaigimas, esant 0,1 proc. smalkių ore žmogus nualpsta, 0,2 proc. – ištinka koma, 0,5 proc. – staigi mirtis.

REKLAMA
REKLAMA

Dūmų koncentracija ore, kuri nesiekia 0,5 proc., dažniausiai žmogaus organizmo nepaveikia, nuo 0,5 iki 7 proc. – padažnėja širdies plakimas, prasideda kvėpavimo takų paralyžius, esant daugiau nei 10 proc. – paralyžiuojami kvėpavimo takai ir žmogų ištinka mirtis.

 Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo atsakingai kūrenti krosnis, nepalikti jų be priežiūros ir neleisti prižiūrėti mažamečiams vaikams. Nedžiovinti ir nelaikyti degių medžiagų arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, išvalyti suodžius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kilus gaisrui išeikite iš patalpos, jei joje yra daug dūmų, užsidenkite burną ir nosį drėgnu audiniu, eikite pasilenkę arba šliaužkite. Būdami saugioje vietoje, skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112. Dera žinoti, kad gaisrų, ypač apsinuodijimo dūmais, padės išvengti namuose įrengtas autonominis dūmų detektorius, įspėsiantis apie gaisro pavojų, vos jam prasidėjus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų