REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teroristiniais išpuoliais Norvegijoje kaltinamas Andersas Behringas Breivikas yra siejamas su daugiau kaip 1500 puslapių manifestu, kuriame rekomenduoja pasinaudoti kompiuteriniu žaidimu „Call of Duty“, kad pasiruošti artėjančiam karui su islamu, rašo portalas „Kotaku“.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pataria, kad kitas kompiuterinis žaidimas „World of Warcraft“, kurį jis nuolat žaisdavo, puikiai pasitarnauja kaip maskuojanti istorija, kuria galima pateisinti laiką, kuris yra praleidžiamas planuojant ataką.

REKLAMA

„Aš ką tik nusipirkau „Modern Warfare 2“ žaidimą, – rašė kaltinamasis, prisidengęs anglišku savo pseudonimu Andrew Berwick. – Greičiausiai, tai yra geriausias karinis simuliatorius ir vienas iš populiariausių žaidimų šiais metais. Šis žaidimas man yra tarsi treniruoklis. Žaidžiant jį daugiau ar mažiau galima imituoti realias operacijas.“

Policija kol kas nepatvirtino, kad šiuos manifestus rašė A. B. Breivikas, tačiau juose yra ne viena nuoroda į jo vardą, svorį, ūgį ir gimimo vietą. Pareigūnai apibūdino kaltinamąjį kaip mėgstantį ginklus, dešiniųjų pažiūrų religinį fundamentalistą, kuris vertino musulmonų imigraciją kaip keliantį grėsmę šalies kultūrai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak paties A. B. Breiviko, be praktinių šaudymo treniruočių, tokios kompiuterinės šaudyklės kaip „Modern Warfare“ yra būdas išlaikyti savo įgūdžius.

„Simuliacija žaidžiant „Call of Duty: Modern Warfare“ yra gera alternatyva, tačiau jūs vis dar turėtumėte pasipraktikuoti su tikrais ginklais“, – rašo jis skyriuje, kurio pavadinimas yra „Šaudymo treniruotės“.

Pasiruošimas teroristiniams išpuoliams gali sukelti aplinkinių įtarimus, dėl to, kad jums nuolat trūksta pinigų ir jūs neskiriate pakankamai laiko su savo draugais ar šeimos nariais. Dėl to A. B. Breivikas pataria pasinaudoti „socialiniais tabu“, kaip priemone išvengti kitų žmonių domėjimosi jūsų veikla. Vienas iš tokių tabu yra pasinerimas į žaidimą „World of Warcraft“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, pasakykite jiems, kad pradėjote žaisti „World of Warcraft“ ar kitą internetinį žaidimą ir kad norite ties juo susikoncentruoti kelis artimiausius mėnesius ar net metus, – rašo A. B. Breivikas. – Šis „naujas projektas“ gali pateisinti jūsų izoliaciją ir žmonės supras, kodėl ilgą laiką neatsakote į telefono skambučius. Pasakykite jiems, kad esate visiškai pasinėrę į žaidimą.“

„Jūs labai nustebsite, kiek daug galite padaryti nepastebėti ir visą kaltę suversti šiam žaidimui, – toliau rašo už Norvegijoje įvykdytus teroristinius išpuolius kaltinamas A. B. Breivikas. – Jei jums reikia keliauti, pasakykite, kad lankote vieną iš savo „World of Warcraft“ draugų ar draugių, gyvenančių užsienio valstybėje. Pateikus šiuos argumentus niekam nekils daugiau jokių klausimų.“

REKLAMA

A. B. Breivikas teigė, kad jis praleido trejus metus rašydamas šiuos manifestus. Pirmaisiais metais jis inirtingai žaidė „Wolrd of Warcraft“, gyveno „labai asketiškai“ ir nuo visų atsiskyręs.

„Aš jaučiu, kad šis periodas buvo reikalingas tam, kad galėčiau atsiskirti nuo „žaidimo“, savo „buvusio lėkšto vartotojiško gyvenimo būdo“ ir pilnai susikoncentruoti ties dabartinėmis problemomis.“

Savo dienoraštyje A. B. Breivikas užsimena žaidęs tokius žaidimus kaip „Fallout 3“, „BioShock 2“ ir „Dragon Age: Origins“, tačiau nepriskiria jiems treniruočių ar ideologinės paskirties.

A. B. Breiviko kolegos žaidime „Wolrd of Warcraft“ apibūdina jį kaip žemišką, „visapusiškai malonu vaikiną“, kuris negalėtų „nuskriausti net musės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų