REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skaičiuoja, kad Lietuvoje tokias paslaugas teikiančių įstaigų yra maždaug tūkstantis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skaičiuoja, kad Lietuvoje tokias paslaugas teikiančių įstaigų yra maždaug tūkstantis.

REKLAMA

Nuo rugsėjo įsigaliojančios įstatymo pataisos numato, kad visos šalyje veikiančios gydymo įstaigos turi naudotis e.sveikatos sistema, priešingu atveju gali būti stabdomos jų veiklos licencijos.

„Jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaiga neįvykdys nustatytos pareigos sudaryti sutartį dėl naudojimosi e.sveikata, asmens sveikatos priežiūros veiklos licencijos galiojimas bus stabdomas visoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms“, – BNS sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vedėja Vilma Telyčėnienė.

Pasak jos, už įstatymo nuostatų vykdymą yra atsakinga Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

Į e.sveikatą teikiami tokie duomenys kaip ambulatorinio apsilankymo aprašymas, receptai, stacionaro epikrizė, siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui, atsakymas į siuntimą konsultacijai, tyrimams, gydymui, diagnostinio tyrimo aprašymas, vakcinacijos įrašas.

REKLAMA
REKLAMA

Svarsto eiti teisiniu keliu

Odontologų rūmų tarybos pirmininkė Vilma Brukienė BNS teigė, kad e.sveikatos sistema odontologiniams įrašams yra nepritaikyta. Anot jos, tą pripažįsta ir pati ministerija.

REKLAMA

„Šią savaitę buvo diskusija su Registrų centru, su SAM atstovais ir jie tą pripažino. Yra patvirtinta ministro forma, ką odontologas paciento apsilankymo metu užpildyti ir tam tikrų dalių trūksta, jos nėra skaitmenizuotos“, – kalbėjo medikė.

„Mums siūloma toliau pildyti kortelėse popieriniu būdu. Jie pripažįsta, kad darbas turės būti dubliuojamas“, – pridūrė ji.

Pasak V. Brukienės, dėl įstatymuose numatytų sankcijų odontologai svarsto savo poziciją ginti teismuose.

„Mes jau konsultuojamės su teisininkais, tariamės su jais, kokiu keliu dabar eiti“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

„Niekada nesikonsultavo“

Tuo metu sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad odontologų padėtis nėra nieko išskirtinė, lyginant su kitų specializuotų medikų padėtimi, kurie „jau ne vienerius metus sėkmingai naudojasi e.sveikata“.

„Taip pat nereikėtų pamiršti, kad pati e.sveikatos sistema nėra statinė, ji nuolat tobulinama, tad naujų funkcijų atsiradimas yra nuolatinis procesas. Odontologai, prisijungę prie sistemos ir geriau ją pažinę, gali teikti rekomendacijas dėl jos tobulinimo“, – BNS teigė jis.

Savo ruožtu V. Brukienė sako, kad kuriant ir tobulinant sistemą, su odontologais nebuvo konsultuojamasi.

„Ministerijos atstovai niekada nesikonsultavo su Odontologų rūmais. Jie teigia, kad darė tam tikrus patobulinimus ir konsultavosi su viena klinika Lietuvoje. Su viena klinika. Kodėl nebuvo su bendruomene konsultuotasi?“ – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medikė atmeta ministerijos argumentus, jog odontologai e.sveikatos sistema galėjo pradėti naudotis dar 2018 metais ir per tą laiką teikti savo pastabas.

„Iš Odontologų rūmų visą laiką buvo siūlymai susitikti su Estijos atstovais, kurie 10 metų turi tobulą e.sveikatą. Visą laiką ministerija mus ignoruodavo. Ypač praėjusios Vyriausybės kabinetas“, – sakė odontologė.

Pasak jos, e.sveikata jau dabar neveikia idealiai ir kitiems medikams kelia problemų, todėl prisijungus odontologams nesklandumų tik padaugės. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų