• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į redakciją užsukusi moteris skundėsi Konsultacine poliklinika. Keturias valandas eilėje prie gydytojo kabineto praleidusi moteris vietoj rekomendacijų ir gydymo sulaukė gydytojo pastabos, jog jos nusiskundimas – menkniekis.

REKLAMA
REKLAMA

Norėjo pasikonsultuoti

Rašinio herojė skaudviliškė Rasa P. su vyru gyvena ir dirba Anglijoje. Ten, anot moters, ji moka privalomąjį sveikatos draudimą, prireikus  lankosi pas gydytojus. Prieš gerą pusmetį eidama ji užsigavo dešiniosios kojos didįjį pirštą. Dėl dešiniosios kojos didžiojo kojos piršto sąnario skausmo Rasą P. gydė anglų gydytojai: jai apie pusmetį buvo skiriami vis stipresnio poveikio tepalai ir vaistai nuo skausmo.

REKLAMA

– Kaip ir kiti Anglijoje gyvenantys lietuviai, gydytis mėgstame grįžti į Lietuvą. Norėjau pasikonsultuoti, išgirsti ir kitą, lietuvio gydytojo, nuomonę, – pasakojo Rasa P.

Pirmieji eilėje pas traumatologą – „su biuleteniais“

Iš savo šeimos gydytojos D.Mažonienės gavusi siuntimą pas traumatologą, Rasa P. nuskubėjo į Konsultacinę polikliniką. Registratūroje ji sužinojo, kad pacientai priimami vadinamąja „gyvąja eile“. Tą dieną pacientus turėjo priimti gydytojas traumatologas Donatas Petrošius.

REKLAMA
REKLAMA

– Buvo dešimta valanda, nors gydytojo darbo laikas – nuo 11 val., tačiau prie kabineto jo jau laukė būrelis žmonių. Vienas sakė laukiąs nuo aštuonių, nes žinąs, kad eilės pas traumatologą būna ilgos. Gydytojas pasirodė ir pacientus pradėjo priiminėti tik 11.30 val. Kiekvienas norėjo prieiti kuo greičiau. Stengėmės užleisti pirma sunkesnius pacientus: vienas buvo su galvos trauma, močiutė su sulaužyta ranka. Nemaloniausia buvo, kad pirmenybė buvo teikiama norintiems „susitvarkyti biuletenius“. Tokių buvo ne vienas, – pasakojo Rasa P.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„O ko tu čia sėdi?“

Į kabinetą Rasa įėjo apie 14 valandą.

– Paskui mane įėjo dar ir vaikinas su popieriais. Padaviau gydytojui savo kortelę, radiologo atsakymą ir atsisėdau. Gydytojas atsivertė, pažiūrėjo. Tuo tarpu jaunuolis kalbėjosi su slaugytoja, po to kreipėsi į gydytoją. Gydytojas užvertė mano kortelę, pasirašė jaunuoliui ant kažkokio lapo, ir šis išėjo. Gydytojas atsisuko į mane ir sako: „O ko tu čia sėdi? Be tavęs sunkesnių ligonių yra“. Tikėjausi, kad jis paaiškins, kodėl man skauda ir ką man toliau daryti. Laukiau gydytojo pagalbos. Po tokių gydytojo žodžių pakilau, susirinkau savo popierius ir išėjau, – pasakojo Rasa P.

REKLAMA

– Kaip galima taip elgtis su pacientais? Gal mes ir „darbo liaudis“, bet tai nereiškia, kad su mumis galima elgtis prasčiau. Anglijoje niekada to nebūtų: ten netgi po registracijos per dvidešimt minučių pas gydytoją priima, o elgiasi visi pagarbiai.

Pasiskųsti nusiuntė pas vedėją

Registratūroje išsakiusi nusiskundimą Rasa buvo nukreipta pas Konsultacinės poliklinikos vedėją.

– Pas vedėją Danutę Paulikienę jau buvo kita moteris, kuri irgi skundėsi dėl gydytojo Petrošiaus. Vedėja išklausė mane ir pasiūlė, jei noriu, kitą dieną apsilankyti pas kitą traumatologą – gydytoją Tomą Lingaitį.

REKLAMA

„Taurages kurjerio“ kalbinama D.Paulikienė patvirtino kalbėjusi su Rasa. Anot vedėjos, pastaruoju metu gydytojui tenka nemažas darbo krūvis ir gydytojas greičiausia buvo pervargęs.

– Paprastai poliklinikoje dirba keturi traumatologai: T.Lingaitis, D.Petrošius, R.Stelmokas ir A.Rizvanavičius. Šiuo metu pastarieji du atostogauja. T.Lingaitis arba D.Petrošius dirba kasdien po keturias valandas. Žmonių daug, dirbti sunku, – pasakojo D.Paulikienė.

Vedėja pripažino, kad dėl D.Petrošiaus elgesio kartą žmonės skundėsi ir anksčiau.

Tvarkos teirautis – administracijoje

Su gydytoju D.Petrošiumi pokalbis buvo trumpas. Sužinojęs, kad juo skundžiasi pacientė, gydytojas paklausė, kokia buvo jos trauma. Atsakiau, jog dešinės kojos piršto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Suprantu, apie ką jūs kalbate, – atsakė gydytojas.

Perpasakojus moters nusiskundimą gydytojas neigė sakęs „Ko tu čia sėdi – yra sunkesnių pacientų“:

– Aš negalėjau taip sakyti. Mes vadovaujamės taisykle: pirmiausia teikti pagalbą sunkias traumas patyrusiems pacientams.

Į klausimą kodėl tądien buvo pirmiausia priimami pacientai, norintys susitvarkyti nedarbingumo lapelius, traumatologas atsakyti nenorėjo:

– Yra administracija, ji ir nurodo, kokia tvarka priimti pacientus. Į ją ir kreipkitės.

Grįžę „šokdina“ gydytojus

Kai straipsnis buvo paruoštas spaudai, kilo klausimas, ar rašinio herojė Lietuvoje mokėjo už apsilankymą pas gydytoją. Skimbtelėjus Rasai į Angliją (Lietuvoje ji viešėjo trumpai), į klausimą, ar ji Lietuvoje moka privalomąjį sveikatos draudimą, moteris atsakė, jog „yra susitvarkiusi dokumentus“:

REKLAMA

– Aš, kaip auginanti tris vaikus, kol jiems nesukaks aštuoniolikos, esu apdrausta, ir man sveikatos draudimo mokėti nereikia. Mano vaikai Lietuvoje.

Paklausta, ar Rasa yra deklaravusi savo gyvenamąją vietą Lietuvoje, moteris teigė čia turinti savo namus, iš kurių ji „neišregistruota“.

Pasiteiravus Teritorinėje ligonių kasoje apie tokį sveikatos draudimo būdą, patvirtinta, jog moteris, turinti du ir daugiau vaikų, yra socialiai drausta iki pirmagimiui sukaks aštuoniolika. Tačiau yra sąlyga: ji turi gyventi Lietuvoje, nes deklaravus  išvykimą iš Lietuvos sveikatos draudimas nebegalios.

REKLAMA

– Visiems draustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė. Su šia kortele galima gauti nemokamą sveikatos pagalbą visose ES šalyse. Tačiau ši kortelė skirta tik būtinosios pagalbos atvejams. Pastaruoju metu pasitaiko nemažai atvejų, kai užsienyje dirbantys lietuviai su šia kortele grįžta į Lietuvą pasigydyti. Kai kurie net reikalauja savo gydytojų skirti kompensuojamuosius vaistus. Dauguma nė nesupranta, kad jiems tokios medicinos paslaugos nepriklauso, – pasakojo Salvinija Andriušienė, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjos pavaduotoja.

Margarita PŪDŽIUVIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų